• yulaftan elde edilen pul şeklinde tahılın sütle pişirilmesi sonucu hazırlanan yiyecek

(bkz: quaker oats)
  • baarsakları calıştırdıgı için, cok rahat sıcarsınız bunu yiyince
  • pişirilmeden yenince mideye oturan (az yemeli) ama üzerine şeker ilavesi ile pişmişinden daha lezzetli olan şey
  • tatsız tussuz*, yerken ben öküz müyüm böyle şeyler yiorum hissi uyandıran, sağlıklı olduğu söylenen yine de gerçek türk aile yapısına uymayan* besin. yine de yenilesi..**
  • üzerine bol miktarda bal yahut çilek reçeli eklendiinde yenmemeli, yalnızca yanında yatılmalıdır mümkünse!
    alternatifi bisküvi* mamasıdır.
  • pismis olani, 2 olcu suyu kaynatip sonra icine 1 olcu su katilarak yapilir. herseyi turklestirme adetimden oturu (bkz: turk inadi) yulaf ezmemi de beyaz peynirler yemekteyim. netekim sekerli herhangi bir seyle yedigim yulaf ezmesi icimi bayiyor ozellikle havalar biraz isininca. bazi insanlarin cok sevip bazilarinin hic sevmedigi yiyecek kategorisindedir, ben ise cok sevenler grubundayim.
  • at besini (doktorlar tarafından verilmiş diet listesinde geçen bu besine babamın taktığı ad)

süpermarketteyiz...
    - babişş! yulaf ezmeleri bu tarafta. bak sütle karıştırıp meyvede katabiliyomuşuz içine. mmm... gınam...çok güzel olur bak bende yerim senlen birlikte. hı?
    - olmaz!! ne bu? ben at mıyım?.atlar yesin bunu. et reyonu nerde. akşam fırında izmir köfte yapcem.
  • psikolojik rahatsızlıkların tespitinde kullanılır
    örneğin önünde bir tas bir paket yulaf ezmesi bir paket süt ve bir kaşık olan biri eğer kaseye önce yulaf ezmesini sonra sütü koyuyorsa zeki ile normal arasıdır önce sütü sonra yulafı koyuyorsa dalgın veya aptaldır şayet yulafı kuru yiyorsa çok aç veya delidir
    peki bu son vakadaki ayrımı nasıl yapacağız?
    kişi yulafı avuçlayıp ağzına tıktıktan sonra (burası opsiyonel/ gözü süt şişesine kayar*) sütü içerse çölden kurtarılmıştır
    ama(ğ)
    yulafı kuru kuru yerken süte bakmıyor ve dahi abi çok eğlenceli ya böyle yemek diyerek sizi de ikna etmeye çalışıyorsa delidir (bu durumda tası kafasında kırabilirsiniz)

şayet kişi yulafı kahve bardağına koyup içine sıcak su ekleyip bir tabağa ters çevirip kalıp yaparak yulaftan kale yapıyorum falan diyorsa siz orda napıyorsunuz ki?
  • kendisinden maske de yapılır.. cildin derinlemesine temizlenmesini ve siyah noktalardan kurtulmanızı sağlamak için birebirdir. bu maske ayrıca ciltteki gözeneklerin içerisine dolan pislikleri temizleyip, fazla yağlanmayı da önler. bu etkileri sağlamak için pişmiş yulaf ezmesini yüzünüze sürün, 15 dakika kadar kurumasını bekleyin. daha sonra yüzünüzü ılık suyla temizleyin. bu maskeyi vücudunuza da uygulayabilirsiniz. cildinizdeki değişikliği hemen fark edeceksiniz..
  • acaba hayvanat icin hazirlanmis bi sey mi yiyorum diye uc-dort kez ambalajini kontrol etmeme yol acacak kadar midemi kaldiran beslenme seyi.
hesabın var mı? giriş yap