şükela:  tümü | bugün
 • her yıl çin'de köpeklerin dövüle dövüle öldürüldüğü sözde festivaldir. "inek, tavuk yiyorsunuz kedi-köpek öldürülünce mi kızıyorsunuzcular" ve "kurban bayramı ile kedi-köpeğe işkence etmek aynı şey midirciler" entari girmeden önce şurayı imzalayalım.

  (bkz: çin'de yaşanan kedi köpek katliamı)
 • ne yazık ki yine yaşanmıştır.
 • çin'de yulin'de olan ve maalesef her sene tekrar yaşanan bu vahşeti ve işkenceyi durdurmak elinizde! lürfen sesleri olun. sessiz kalmayın, yalvarıyorum.

  türkiye'de farkındalık yaratmak için inanılmaz bir çaba sarfediliyor kampanya için açılan aşağıdaki linki imzalarsanız gerçekten değiştirebilirsiniz bu sessiz hayvanların kaderlerini, lütfen kayıtsız kalmayın.

  en kötüsü de sokak hayvanları teker teker yakalanıyor ve kafeslere konuluyor. satılmak üzere alana getiriliyor. daha sonra da pişirmek üzere öldürülüyorlar. hepsi olanları görüyor, gözleriyle izliyor, sıralarını korkudan donarak bekliyorlar.

  bu katliamı durdurmak için imzalayın.
 • yiyecekseniz işkence çektirmeden yiyin dedirten festival...

  sonuçta et yiyen birisi olarak yemeyin diyemem ama en azından canlı canlı yakmayın hayvanları, yazık ya...
 • çinlilerden nefret etmemi sağlayan yegâne şeylerden biridir bu festival.
  insanlar kültürlerine ve coğrafi şartlara göre yemek yer buna bir şey diyemem ama bire orospu çocuğu!!!! döve döve yaka yaka haşlayarak köpek öldürüp yenir mi orospu evladı!!!
 • haziran ayını kana bulayan festival. bir hayvan katliamı. buna festival diyenin dilini canlı canlı kesmelerini dilemekten başka elimden gelen, change.org'daki kampanyayı imzalamak sadece. ne yazık ki...
 • kanlı hayvan katliamına festival denerek can sıkma sınırlarını zorlayan 21 haziran haftası olayıdır.canlı canlı yakılan sonra dövülerek öldürülen etleri festival havasında satılan hayvanlar diğer hayvanları görerek sıralarını beklemektedir change.orgdaki kampanyayı imzalamak bile çok değerli.
 • ne küfür etsem az kalıyor. olay sadece köpek eti yenilmesi de değil. fotoğrafları paylaşamıyorum elim gitmiyor, köpeklerin derisini diri diri yüzmek mi ararsın, canlı köpeği suya atıp kaynatmak mı ararsın... resmen işkence ediliyor hayvanlara! bu nasıl bir vicdansızlık, nasıl bir şerefsizliktir?!

  çin dışından yapabileceğimiz tek şey sesimizi duyurmaya çalışmak. change.org'da şöyle bir imza kampanyası var: https://www.change.org/…gn=share_twitter_responsive twitter'da da #stopyulin2015 etiketi kullanılıyor.
 • ne gariplik ne vahşilik varsa önce bu çin'de çıkıyor dedirten olay. köpecikleri canlı canlı pişirmek, ateşe atmak ve nice nice korkunç, akla gelmeyecek işkenceler... hayvanlara canlı değil de nesneymiş gibi yaklaşmak...
  lütfen en azından kampanyaya imza atın. farkındalık oluşsun.