şükela:  tümü | bugün
  • eurovision'da kendisine oy atmama karşın türkiye'den puan alamayan rus şarkıcı. kesinlikle ilk 3'e girmeliydi. hafif bir avril lavigne havası sezinlesem de, avril'in believe me'den daha güzel bir şarkısı mevcut olmadığından julia savicheva'yı bir adım öne koyuyorum.
  • esli v serdce zyvet ljubov adında çok güzel bi albüme sahiptir. aynı adlı şarkısı da rus bir dizinin jenerik müziğidir, ayrıca.
  • gayet de enfes şarkıları olmasına karşın yok efendim neymiş çok popülermiş, çok basit pop şarkıları söylüyormuş. kafanıza çakarım sizin ya, mis gibi melodik rusça şarkılar söylüyor. bu kızı türkiye'de yaşayan polonyalı bir yengeye söylediğimde bana dedi ki "aaa süper sesi var, vsyoko'sunu da mutlaka dinle tria'cım" aynen dedi, oturdu peçeteye kelimeyi kiril harfleriyle bile yazdı. ayrıca en yeni albümü "origami"deki polovinka, dolgaya zima, vishye zvyozd enfestirler. rusça şarkı söylemek isteyen de gitsin bir koşu privyet dinlesin - söylemesi inanılmaz basit ve zevkli. şarkıyı söylemeye bitirdiğinizde kendinizle gurur duyup "biliyorum bu işi ben yeğa" yapabiliyor ve hayata sımsıkı sarılabiliyorsunuz.

sonuç olarak, seni seviyorum yuliya saviçeva!
  • aşağıdaki bağlantıdan bu hatun kızımızın "fabrikz zvyozd" zamanlarından mumiy troll ile yaptığı enfes bir düet izlenebilir

"dobroe utro planeta"

http://www.youtube.com/watch?v=sspdps9rfow
  • bu ara moskova'da sıkça dinlenen affet şarkısını söyleyen dilber.
  • duru bir sesi olan sempatik rus sanatçı.

(bkz: http://youtu.be/tm_sbfzmkv0)
  • eskileri hatırlatmasa daha iyi olacak olan sanatçı.

10 yıllık şarkıyı tekrar tekrar dinletmese iyiydi. yaşanan her yeni saçmalıktan sonra "believe me i just don't care" diye bağırtmasa, eskiyi hatırlatmasa ne iyiydi.
  • 2009 yılında rusya'da yaşarken şarkılarını dinlemeye başlamıştım.
    şarkıları iyi ve sesi güzel.
  • rusya'da oldukça popüler olan, sesini çok beğendiğim rus sanatçı. popçu diyebiliriz bu sevimli hanım kişisi için ama şarkılarının genelinde downtempo hakimdir de desek yanlış olmaz.

2004 yılında istanbul'da düzenlenen eurovision şarkı yarışmasına katılmıştır believe me şarkısı ile. doğu slav dillerine bakışınız sıcak ise, yaptığı eserlere şöyle bir bakmanızı tavsiye ederim. illa ki kendinizden bir şeyler bulursunuz.

hell yeah
  • popüler olanların gölgesinde, kıyıda köşede kalmış muhteşem şarkıları var. biraz eşeleyince hazine gibi çıkıveriyorlar youtube isimli internet sitesinde. allah affetsin, rusya şartlarında tipten yana pek şansı yok ama ilmi çok kuvvetli maşallah. ilimden kastım müziği yani. çok zeki ve yüksek karakterli bir hanım olduğu yüzüne bakınca anlaşılıyor zaten. böyle kendisini geliştirmiş bireylere bakınca insanın içi ısınıyor... konuya dönecek olursak, kendisinin rusya federasyonu'nun sertap erener'i olduğunu düşünüyor, magnit adlı albümü başta olmak üzere tüm albümlerini ayrı ayrı tavsiye ediyorum. kış anlamına gelen zima adlı şarkısı özellikle dinlenmeli.