şükela:  tümü | bugün
  • nahit erus un hikaye kitabı
  • bir kete türü. açma keteye nazaran daha yumuşak ve lezzetlidir. poğaçaya benzer.
  • moda'da guzel bir kosede tesadufen kesfettigim kucuk, sirin, aile isletmesi. sinirsiz cayli, muhammarali, eksi mayali ekmekli kahvaltisi, taze pastalari, yoresel yemekleri ile eklektik bir mutfak. her seyi kendileri yapiyor ve her seyi yerinden aliyorlar. peynir, zeytin antep'den, ayvacik'tan, tereyag rize'denmis. ıcli kofte mardin, alaca corba antep, cheesecake newyork usulu. ortadogulu kadinlarin eli degmis gibi tertemiz, lezzetli, ozenli, ozgun...
  • kadikoy'deki en guzel kahvaltiyi veren mekan. naga putrika'yi da denedik ama yediklerimiz buradaki kadar dogal gelmedi. umarim aynen devam ederler.
  • tavsiye üzerine gidip üç günlük kahvaltı edilen mekân. pazar kahvaltısına yıllarımı verdim, böylesini görmedim. ekşi mayalı ekmek, antep peyniri, keçi peyniri, portakallı tereyağı gibi lüksleri standart hâline getirmiş bir işletme. tek eleştirim çayın potta gelmesi çünkü soğuyor. onun dışında kusursuz. sipariş alırken detayları önemseyip insanı memnun etmeleri de müşteri değil ahbap gibi hissettiriyor.
  • bir bankacı, bir gün kurumsal hayata” yeter “ der ve bir yenisi daha eklenir anlatılacak hikayelere. antepli sahibi. minik, sıcak, modanın merkezi yerinde bir cafe. eğer dışarı da yediğim suni, beklemiş kahvaltilardan bıktım, şöyle leziz, yöresel , taze bir yer arıyorum diyorsanız, buldunuz.
  • kadıköy'ün moda semtinde, sakin bir sokağın köşesinde yer alan küçük şirin bir cafe.

çift kişilik kahvaltı menüsü kağıt üzerinde dolgun görünse de o fiyata* masaya gelenleri çok da tatmin edici bulmadım. zeytinler güzeldi ama azdı, çilek reçelinde sadece iki tane çilek vardı, çay potta verildi ve 4 küçük bardak çay çıktı vb. ancak lezzet olarak gayet tatmin edici. özellikle zeytin ezmesi ve çemene bayıldım.

f/p olarak tatmin edici bir kahvaltı değildi, kadıköy'de aynı fiyata, belki daha ucuza, çok daha iyi kahvaltı yapılabilecek yerler bulunabilir.