• son zamanlarda gördük ki bu yaratık çirkinleşip chucky tarzında birşey olmuş. çamaşır makinesinin içinden çıkıp ev kadınlarını ve çamaşır makinesi izleyen kedileri parçaladığı filmler çekmesi yakındır.
  • nilüfer ve yasemin kokulu olanı muhteşem kokan marka. astığımdan beri sapık gibi çarşaf kokluyorum ama maalesef çabuk uçtu kokusu.
  • yumuşatıcıların kralı ya da kraliçesi kesinlikle.
    aylardır en iyisini yakalamaya çalışıyorum yumuşatıcıların, sürekli farklı markalar denedim, farklı kokuların peşinde koştum. en iyisini bulmaktı niyetim, muhakkak kıyıda köşede, kimsenin bilmediği, az miktarda üretilen bir yumuşatıcı vardı ve ben onu kullanıyor olacaktım. limon kokusu ve limon ferahlığı aşkına, rinso’nun limon çiçeklisini alıp, küflenmiş limon kokusuna dahi katlandım. bu arayışa bir dur demek gerekiyordu ve bir mucize, bir işaret bekliyordum. günler günleri kovaladı derken, mucize gerçekleşti; çok uzun zaman önce yıkamış ve dolaba kaldırmış olduğum nevresimleri oldukları yerden çıkarmak gerekti ve hala misler gibi lavanta kokuyorlardı. o an zihnim aydınlandı, bu kesinlikle yumoş ferahlığıydı, aradığımı bulmuştum ben aylar evvelinden... hemen koştum markete ve bir şişe yumoş yumuşatıcı aldım, kürkçü dükkanına dönen tilki gibi çamaşır yıkama festivaline start verdim. lavanta lavanta temizlik kokusunu ve yumoş’u hiç bir şeye değişebilecek gibi değilim.
  • extra adiyla gecen normallerinden biraz daha pahalı olan pembe modeli küçükken içtiğimiz öksürük şurupları gibi kokuyor. öksüren, huysuzlanan bütün çamaşırları uysal ve enfes kokulu yapıyor.
  • en sevdiğim oyuncağım*.
    en sevdiğim ve daha 10 yaşımdayken kaybettiğim amcam bana hediye ettiği için mi yoksa o süper sevimli tipi yüzünden mi bilmiyorum ama küçükken ona sarılır yatardım. hala kendimi yalnız, mutsuz hissettiğim zamanlar ona sarılırım*.
    bir ara içini merak edip karnını deşmiştim ama sonra annem dikti, barıştık.
  • sadece yumusatici degil oda spreyi konusunda da oldukca basarili marka. cicek bahcesi versiyonu 10 numara 5 yıldız.*
  • hanımeli olanının acayip iyi koktuğu ve bayağı kalıcı olan yumuşatıcı.
  • (bkz: #29445876)
  • pembe yumoş extra ürünü mükemmel kokan marka. üzerinde yabani orkide ve yasemin yazıyor ama bildiğin şeker kokusu bu. çamaşırlara "yenilir ki bu" gözüyle bakıyorum.
  • annem bunun extra versiyonunun pembesinden kullanıyor(muş). çamaşırlar mükemmel koktuğu için insan sürekli üstünü başını kokluyor. fakat bir gün babam yanlışlıkla aynı serinin bir başka bir çeşidini -sanırım kırmızı şişeli olan- alınca film koptu. banyoda enteresan, ağır bir koku var. ben ki öğrencilik yıllarımda "bütçem" marka yumuşatıcı kullanmış bir insanım.
    (bkz: bütçem/@fuatturkrap)

olayın yeni yumuşatıcı ile yıkanmış bornozlardan kaynaklandığını direkt çözdüm. akşam aile ortamında, "anne yumuşatıcı mı değiştirdin?" dememle babam yarıldı. o da çamaşırları yıkanmamış sanmış, bu kötü koku ne diye de soramamış.

ikinci yıkamada kullanmadık o yumuşatıcıyı, direkt pembeden aldım geldim. pembe iyidir, süperdir hatta. pembeden şaşmayın.
hesabın var mı? giriş yap