• kasmadan, sıkmadan ayaktan başlayan bir hareketle atılmalıdır yumruk.
    yani tüm vücutla.
    aksi halde, sımsıkı bir kolla atılan yumruğun etkisi epeyce azalır.
    darbeden ziyade itme hareketi oluşturur.
    bu da rakibi sizden uzaklaştırır ama etkisiz hale getirmez.

atarken,
    sıkılı haldeki yumruğunuzu taş, o taşı omzunuza bağlayan kolunuzu ip olarak düşünün.
    ayak bileğinden başlayan dönüş hareketi vücut boyunca ilerleyerek omuzda son bulmalı ve omuz hareketinizle ipe bağlı taşı ileri fırlatma eylemi hayat bulmalı.
    şiir gibi bişe işte.
  • bu konuda ahkam kesenler genelde ağır boks torbasına iki yumruk atınca bileklerini sakatlarlar. havadan savurarak yumruk(keko dövüş sanatları )atılmaz, sebebi güçsüz olduğu için değil gard açıldığı için hem de rakip önceden rahatlıkla anlar. bunun yanında kafa atmakla övünen kalleştir, açıkça topluktur çünkü genelde gard almayan adama kafa atılır. duvara yumruk atarsanız hep duvar kazanır. duvara yumruk atmayın, duvara kafa hiç atmayın.

bu arada yumruk makinesine vuracaksanız o makineler yumruk gücünü düzgün ölçmüyor çünkü yukarı doğru gidiyor topu. direkt yumruk atınca olduğundan düşük ölçer. asıl gidin lapaya vurun öyle belli olur yumruk gücü. koşa koşa gerile gerile yumruk atılmaz. bir de sol ayağınızı düz gardsanız sol direkt atarken sürekli burnunu kıvırın diyen hocaları da ciddiye almayın bu uygulamada yapılmayan bir şeydir. gölge boksunda kroşeleri aşırı yakından atıyor çoğu kişi buna da anlam veremiyorum. yumruk şans işidir biraz da ters geldi mi inersiniz. boksör olsanız bile amatör biri tarafından çeneyi tutan sağlam bir yumruk sizi yatırır. ey benim yorlamam bu kadar. kavga etmeyin sevişin.
  • tek kabul edilebiliri eğlence için atılanı olabilir:
    https://www.flickr.com/…/20970449301/in/photostream
  • bunu insan üzerinde bir kere denemişliğim vardır.
    daha okul öncesi ya da okul başlangıcı yıllarda bi eşyam vardı. kuzenim alıp alıp bir şeyler yapıyordu. yapma dedim. anlattım. kıymetlim dedim. yok.
    sonra çocuk burnundan ameliyat oldu.takmasın çok kafasına.
    aptal mısın alma diyorum sana yersin suratının ortasına . yine sinirlendim hatırlayınca.mal seni.
  • bunun duvara karşı yapılanı risklidir, sığırlıktır, sakatlar. evet sözlükçü duvara karşı'yı duyduktan sonra aklına film, ardından sibel kekilli ve onun ardından konulu sibel kekilli filmleri geldiyse sen koca bir çılgınsın.

+ abi sadete gelsen, asıl konudan uzaklaşıldığına dair sinyaller alıyorum.
    - sen sus, saadet gelsin.
    + ama abi, gene zırvalıyorsun.
    - tamam tamam, kes. altın yumruğumu yeme!.. evet, sözlükçü ben böyle dedikten sonra aklına çeki çen'in altın yumruk istanbul'da filmi...
    + abiiiii.
    - ?^+??+^?*/?!?^?s^/*+?^?^

daha iki gün önce incir çekirdiğinin hacmini doldurmayan bir konuya kafam attığında kontrolü kaybettim. çevremde en yakın olan şeye, boyumdan büyük koca duvara, iki direk çaktım. kontrolü kaybedince sağım solum belli olmaz. düşman olarak bellediğime sağlı sollu girişebileceğim gibi, soldan ve sağdan gelen heyheyleri karşıladığım da olur. hastalıklı bir zihine sahip olunca böyle şeyler gayet doğal. çocukken de böyleydim ben. kuzenle dalaşırdık, sonra kedi köpek gibi kavga ederdik. mahallenin çocuklarıyla gol mü değil mi tartışması yapardık, topu elime aldığım gibi degajı basar, karşı tarafı önce zıbartır, sonra topsuz alanda elemana topyekün girişirdim. karşımda biri varsa gazabımdan kurtulamazdı. eski delişmenliğimi kaybettikçe zamanla yumuşadım. şimdi somut ve cansız nesnelerin yarı efendisi, melez prensi olduğum için hıncımı onlardan çıkarıyorum. en nihayetinde olan gene bana oluyor o ayrı.

hay vurmaz olaydım. ilk anda sıkıntı yoktu. aradan kısa bir süre geçince yüzük parmağım zonklamaya başladı. acı sağ elime doğru yayıldı. yüzük parmağımı pençe yapamayınca anladım ne halt ettiğimi. buz koymak içinse vakit çok geçti. iki gündür sağ elim iptal gibi bir şey. servis dışı, servis dışı takılıyor. kaşık tutarken bile acı çekiyor, dolu bardağı kulptan tutup kaldıramıyorum. tokalaşma falan getire, elimi saklamaya çalışıyorum tokalaşma vakti gelip çattığında. bir süre ne mordora yüzük götürecek, ne de yüzüklü evlilik tekliflerini kabul edecek durumdayım. lütfen bunları benden istemeyin.
  • her ne kadar kombine bir şekilde atılması gerekse de dövüş esnasında soğukkanlılığınızı korumak adına tek ve güçlü bir yumrukta karşınızdakini beat edebilecek bir ritimle atılmalıdır; ama bununla birlikte dövüş sırasında karşınızdaki rakibi alaşağı etmeye çalışırken aynı zamanda savunmanızı alıp karşı taraftan gelen atak yumruklara da dikkat etmeniz gerekir.
  • cinsel organlara uygulandığında çok büyük acı veren bir eylemdir.

http://tinyurl.com/fatalityy
  • zumzuk yumruk olunca (bulan argocudan allah razı olsun), zumzuklamak yumruklamak, pataklamak, marizlemek oluyor.
  • boks sporunun yegane aksiyonu.
hesabın var mı? giriş yap