şükela:  tümü | bugün
 • atvnin "daha ne kadar sinir bozucu olabilirim acaba" arayışının sonucu ortaya çıkan ucube.
  aslında hamdi alkan hazırlıyor demek yeter.
  dün izledim. böyle reyting hamdi'nin ziplenmiş hali denebilir. gazman'ın yerine süper cem diye bir şey uydurulmuş. olayın "ya nasıl yani?" kısmını çözebilmek için üşenmeden sonuna kadar izledim. doğal olarak çözemedim. neden hamdi alkan? neden hala hamdi alkan? neden hala ve ısrarla hamdi alkan?
  bir de isminde hayır yok. en az 10 yılımı çocuk olarak geçirdim, bir gün de bir allah'ın kulu bana yumurcak demedi. deseydi sikerdim o ayrı. "lan" dediler, "ufaklık" dediler, "küçük" dediler, "genç" diyen oldu, kıyafetime göre "siyahlı", "beyazlı", "kırmızılı" diye seslenen oldu. ama bir kişi de çıkıp "yumurcak" gibi salak bir sıfatı reva görmedi. allah hepsinden razı olsun.
 • teletubbies kadar olmasa da çileden çıkartmaya yetecek kapasitede, tv nin yeni "bomba"sı
 • özellikle çocuklar tarafından gelişimlerinin bozulmaması açısından izlenmemesi gereken bir yapım. "gelinim olur musun" gibi programlar izleyen ebeveynler izleyebilir, ne de olsa onlara umumi tuvalet görüntüleri izletseniz yine izleyebilicek kapasitedirler.
 • stv'nin çocuk kanalı. kovboy çizgi filminde indian'a karşılık gönül rahatlığıyla hintli ya da uzaylılar için sürekli garip, tuhaf vb. denildiği görülebilir ya da çocuklara düzgün türkçe öğretmekte müthiş iddialı tarçın ve arkadaşlarında "kakulenin dün neden öyle davrandığının sebebini biliyorum" gibi tekerlemeler, şarkısında ise "sırlar açığa çıkar ve meraklanır çocuklar" gibi süper mantıklı sebep-sonuç ilişkileri gözlenebilir. yeşil oba ise çocuklara kentlilik bilinci vermeye niyetlenen ebeveynler için yeni cepheler açan bir başyapıttır.

  (bkz: ben bir arıyım)
 • pet alien adında süper bir çizgi filmi barındıran kanal. corneil and bernie'yi de unutmamak lazım. tabii böyle kaliteli çizgi filmler bu adamların eline düşünce orası burası kesiliyor tabii. arthur adlı çizgi film de özellikle okul öncesi çocuklar için kaliteli bir çizgi filmdir.
 • adini duydugum ama omrumde gormedigim, izleyene de rastlamadigim, şeriatci kesim tarafindan ratinglerde ilk 10 icinde oldugu(!) iddia edilen, anladigim kadariyla cocuklarin beynini bosaltma kanalı. yeni neslin deniz feneri bagiscilari yetisiyor.
 • dua eden elif bebek reklamlarının yayınlandığı çocuklar için olan televizyon kanalı.
 • çizgi dizilerde "mesele" kelimesi çok kullanılan kanal. "sorun" ya da "problem" yerine genelde "mesele" tercih ediliyor.
  "sorun nedir?" yerine "mesele nedir?"
  "bu sorunu çözeceğiz." yerine "bu meseleyi çözeceğiz."
  dikkat ederseniz siz de fark edebilirsiniz. ne meseleymiş arkadaş.