şükela:  tümü | bugün
 • başarı yüzdesinin yüksek olduğu söyleniyor... türkiye de islami nedenlerle yasak... girit ve kıbrıs tercih ediliyor çoğunlukla... kıbrısta bağışta bulunan donörlerin para karşılığında yumurtalarını satan hayat kadınları olduğu iddialar arasında... isteyen bir yakının yumurtasını alabiliyor... başkasının yumurtasıyla hamile kalan kadın , kocasının çocuğunu taşıdığından ve kendi içinde büyüttüğünden , emzirdiğinden dolayı annelik duygusunu tam olarak tadıyor... fiyatlar 5000 -6000 euro arasında... bu ücrete konaklama ve diğer masraflar dahil...
 • gebe kalma imkanı olmayan kadınların bir başka kadının yumurtasıyla gebe kalmasını sağlıyor. elbette eşinin spermleriyle.
  kıbrıs sınırları içinde bunu yapan pek çok merkez var.
  hatta donör seçme formu dahi var sitelerinde.
  yani belli özellikler seçiyorsunuz karşınıza seçiminize uygun donörler çıkıyor.
  boy, kilo, kan grubu, saç, ten ve göz rengi, eğitim durumu, medeni hali ve ırkı sıralanıyor donörlerin.
  ağırlıklı olarak türk, rus, ukrayna, azeri, bulgar, moldova'lı donörler var. bunlar dışında az da olsa ingiliz, ermeni, tatar falan var. içlerinde evli olanlar da var.
  şimdi benim anlamadığım ya da aklıma yatmayan şu; üniversite mezunu evli bir kadın neden yumurtalarını verir?
  hadi bekar olanlar para için yapıyor desem üniversite mezunu bekar bir kadının yumurtalarını satmaya ihtiyaç duyması da ilginç.
  sevaptır ya da iyilik olsun diye mi yapılıyor acaba. yumurta bile olsa bana ait bir insanı tanımadığım insanlara nasıl emanet edebilirim diye düşündüm, cevap bulamadım.
  gerçekten bebek sahibi olamayan ama anne olmak isteyen kadınlar için bir mucize olsa gerek. yine de allah her isteyene kendi bebeğini nasip etsin diye dua edebilirim. zor işler, karışık işler. bir yandan bebek sahibi olmak için bu kadar uğraşan insanlar var diğer yandan istemedikleri bebeklere sahip olanlar. bir de suriyeliler var tabii, her birinin kucağında minicik bebekler.
 • bağış lafi akillarina gelmiyor ve donasyon diye donation'i kendi kafalarindan uyduruyorlarsa bence seceneginizi bir daha dusunun.
  donasyon ne yahu? ya egg donation de, ya yumurta bagisi.
 • yumurta verecek kişiyle alacak kişi arasındaki adet günü koordinasyonu sağlanması için doğum kontrol hapları kullanılır.

  donör yumurta büyütme tedavisine başlar başlamaz alıcı olan hasta da adet kanamasının ikinci gününde giderek yükselen dozda östrojen kullanmaya başlar.

  östrojen, transfer edilecek embriyoların rahme tutunması için rahim içi tabakasının kalınlaşmasını sağlar.

  bu yapılan ön tedavi hastanın kendi yaşadığı ülkede uygulanabilecek bir tedavidir. ön tedavi süresi yaklaşık 12 gündür.

  yumurta donasyonunun fiyatları 4500-6000 euro arasında değişir.