• bir çok diş macunu reklamına konu olmuş yüksek miktarda kalsiyum içeren oluşum.

yayınlanan reklamlara göre bir hafta boyunca yumurta kabugunun bir kısmı sirkeye batırılır diger yarısı da övülmesi gereken diş macunu ile fırçalanır. burada sirke agız içerisindeki kalan besin artıklarından dolayı oluşan tehlikeli maddeyi temsil eder. reklamda baş rol oynayan yumurta kabugu ve doktor kesinlikle beyaz olmalıdır. kahverengiye kaçan kabukları olan yumurta tercih edilmez. aksi takdirde o tip yumurtayı 1 yıl da fırçalasan beyazlama olasılıgı bir hayli azdır. doktora gelirce "yok kardeşim ben dark metalciyim, siyah giyicem, hem kız arkadaşım da izlicek, karizma yapmam lazım" şeklinde bir seçenegi yoktur. beyaz gömlek default olarak giyilir*.
  • civcivin begenmedigi iddia edilir, kim sorduysa artik.
  • güvercin pisliği ile karıştırılarak, saksı bitkileri için güzel bir ev yapımı gübre üretilmesine imkan tanır.
  • karlsruhe teknoloji enstitüsü'nün de dahil olduğu uluslararası bir araştırmacı topluluğu tarafından enerji depolanması yapılmaya başlanan maddedir.

bilim insanları bu araştırma sayesinde yumurta kabuğundaki yüksek kalsiyum karbonat bileşeni sayesinde kabuğun içinde lityum depolamıştır.
  • toz haline getirip yiyenlerin olduğu.

vitamini gerçekten kabugundaymis.
  • yumurtayı tavuğun götünden, yumurtlama anında almış biri olarak söylüyorum ki, sonradan sertleştiği filan yoktur. gayet bildiğimiz yumurta kabuğu sertliğinde çıkar ortaya.
  • dışarıdan şirin gözüken ama parça pinçik olup, yumurta yerken ağıza kaçtığında tiksindiren kabuk. kahvaltıda ağzıma en küçük kabuğu dahi kaçsa delleniyorum hafız. ağzımdaki yumurta da mundar oluyor. öksürürken götü başı oynayan çizgi film karakterleri gibi pat pat öksürmeye başlıyorum. her naneyi bulan, yumurtayı diş macunun kalitesini gözümüze sokmak için yıllardır kullanan isviçreli bilim insanları kabuksuz yumurta yapsalardı fena mı olurdu.

ben kahvaltıda yumurta kabuğundan hazzetmeyedurayım, valide sultan -doktorunun tavsiyesi ile- kemik erimesini durdurmak için, unufak edilmiş yumurta kabuklarını haftada bir kez yoğurda karıştırarak yemekte. ona baktıkça, ne kadar öküzce bir davranış sergilediğimi de düşünmeden edemiyorum.
  • yüzde 95 mineral barındıran süper şey.
    yumurta kabukları atılmamalı ezilip toz haline getirilip toprağa dökülmeli imiş.
    harika bir gübre oluyormuş kendisi.

internette yüzlerce kaynak mevcut.
    birazdan yapacağım yumurtalı kahvaltı sonrası biriktirmeye başlıyorum!

deneyen bilen varsa yazsın.
    yaşasın geridönüşüm!
  • disinda koruyucu bir zar bulundugundan, bakterilerin yumurtanin icine sizmasini engelleyen ve bu nedenle yikanmamasi gereken kabuk.
  • kalsiyum kupu. ezilen kabuklarin uzeri sirke ile kaplanip iki hafta bekletilip suzulerek remedysi yapilir.
hesabın var mı? giriş yap