• mutfakta küçük bir cezve içinde kaynamaya bırakılan yumurtanın kesinlikle unutulmaması gerektiğini küçük bir gümbürtü eşliğinde hatırlatan garip ve komik patlama. irkiltici.

karşılaştığım manzara ise; haşlanmaktan helak olmuş yumurtanın canhıraş biçimde kendini cezve dışına, ocak üstü ve mutfak zemini üstünde ekspresyonist bir görüntü sergileyecek biçimde atarak dağılmış olması. paramparça. kırtık kırtık.

sanki mutfağın ortasında kapaksız olarak darı patlattım, sanki nar ayıkladım, bereket getirsin diye pirinçler saçtım. te allam.
  • deli bir şey.
    bütün mutfak yumurta olur, günler sonra bile bir yerlerden yumurta kabuğu çıkmasına şahit olunabilir. tavana yapışarak bir nevi çiğ köftecilik oynayabilir yumurta sizinle.
  • az evvel başıma geldi balkona bir ley düştü sandım sesi duyunca :)) gerçekle yüzleşmem tabi ki çok zaman almadı.
  • az evvel başıma gelmiş hadise.

dün akşamdan 2 yumurta haşladım, kabuğunu soydum.
    ofise gelince baktım buz gibi olmuşlar.
    lan şunları mikrodalga fırında biraz ısıtayım dedim.
    demez olaydım.
    1 dk falan ayarladım. mikrodalganın dııııt sesiyle kapağı açtım. tabağı çıkardım ki "buuuuuuuum" sesiyle yüzüm, gözüm, gömleğim, etraf her taraf yumurta oldu.
    mal gibi kaldım.
    ulan bu niye patladı şimdi diye düşünürken fadime ablanın "noluyo ordaaaaa" sesiyle kendime geldim...
    oysa yoğurtlu sosun içimi ferahlatması gerekiyordu
    öhöm, neyse.
    siz siz olun mikrodalgada yumurta ısıtmayın.

sebebini bilenler yazar illaki...
  • bu sabah yaşadığım durum.
    küçük cezvede sadece bir adet yumurtayı haşlamak isterken unutmuşum. mutfaktan paaaaaattt diye bir ses duyunca aklıma yumurtanin ocakta olduğu geldi. cezve ocağa düşmüştür, yumurta cezvenin içinde çatlamıştır belki diye mutfağa girdim ki, hiç aklıma gelmeyecek bir manzarayla karşılaştım.
    küçücük yumurta nasıl olduysa mutfağın her yerine bulaşmış. ocak, aspiratör, duvarlar, tavan, dolaplar heryer yumurta olmuş. hayatımda böyle şok gecirdigimi hatırlamıyorum. :(
    temizliği 2 saat sürdü :(
hesabın var mı? giriş yap