• malum partinin üyeleri sokak ortasında adam öldürse görmezden gelicek bir karaktersizin garibana esip gürlemesi olayı.
  • görüntüler

bu zabıtaların özgüveni nereden geliyor ya? hepsi kendini mafya babası sanıyor. vicdansız eşkıyalar.

edit:

mail: zabitamudurlugu@esenyurt.bel.tr
    https://twitter.com/esenyurtbldys
    https://twitter.com/ibbzabita
  • malum parti döneminde işe alınmışlardır.
  • zabıtanın görev ve yetkileri arasında tezgahtarların mallarını yere dökmek, yumurtalarını kırmak veya ne bileyim geçenlerde meydana gelen olayda balık satan çocuğu tehdit edip " beni unutma " demek yok herhalde. tutarsın tutanağını yazarsın cezasını gidersin.
    bunları seminerlere falan alıyorlardır herhalde.
    öğretmenler eğitim öğretim yılı başı ve sonlarında ve ayrıca iki ara tatilde iyi kötü seminer alıyorlar.
    bu arkadaşlara üniformaları giydirip sokağa salmıyorlardır umarım.
    görev amaçlarını destekliyorum. olması gereken bir iş alanları var.
    ama toplum ile iç içe olunan bir meslekte bu tarz hareketler görev alanı içinde değil.
    bu hareketleri yapan görevlilere bu yapı için de bir yaptırım falan vardır herhalde.
    zira diğer memurlar uyarı, kınama vs leblebi gibi ceza alırken bu memurların sicilleri merak uyandırıcı.
  • “hiç şiir okumamış gibi kötüsünüz
    bir köpeğin başını hiç okşamamış
    hiç bayram şekeri dağıtmamış
    hiç çocukla çocuk olmamış gibi
    kötüsünüz.”
  • insana olan tavrından, maskeyle çenesini korumasından zaten anlıyoruz içinde insanlara karşı bir saygısının olmadığını da nimete karşı da bir saygısı yokmuş onu da görüyoruz. yazık insan olmaya dair hiçbir şey taşımıyormuş içinde.

neresinden baksan elinde kalacak olan bir karaktere sahip zabıtadır.
    cezalandırılır mı? sanmam.
    zaten iki güne biz de herkes de, her zaman olduğu gibi bunu unutur, başka rezilliklere üzülmeye devam ederek yaşar gideriz.
  • babam tekstil firmasında ustabaşı iken bok var gibi özal zamanının simgesi inşaat sektöründe çalışan amelelerin (evet amele) öğle yemeği ihtiyacına karşılık vermek için 89 da bir büfe açmıştı. el kadar çocuktum, açıldığı günü, boya badana işlerini dün gibi hatırlarım. 12nci alayın da o zamanlar ilimizde olmasından mütevellit efsane bir lokasyonda hizmet veriyorduk. sucuklar afyondan geliyor, turşuları biz yapıyorduk.

nasıl ki dükkanın açılmasını dün gibi hatırlıyorsam, dükkana her zabıta gelişini, bedava tost yiyişlerini, sucuğu bizim bi arkadaş var ondan alın!, turşuyu kendiniz yapmışsınız güzel ama bu kurallara uygun değil, nasıl yapsak acaba demelerini vs hiç unutmadım.

evet, beş parmağın beşide bir değil meslek içerisindeki bir kaç kirli çöp yüzünden tüm mesleği kötülemeyelimci arkadaşlar bu entryden uzak dursun. içlerindeki pislikleri temizlemek yerine kendi dalgasına bakan herkesin amk.

arya stark gibi bir listem var, ilk sırada zabıtalar var.

bu şubat ayında pandemiden hemen önce mahalledeki fırın tadilata girdi, kırım yıkım, yeni fırın makinası vs derken ortalık toz duman çamur, ama ekmek üretmeye ve satmaya devam ediyorlar. ekmekler çimento tozu ve hafriyat molozlarının arasında duran kasalarda araçlara yükleniyor ve müşteriye satılıyor.

zabıtayı aradım, durumdan bahsettim, ilgileneceğiz dediler birkaç saat geçti akşam oldu gelen giden yok. başka bir birimden ve sosyal medyadan ertesi gün tekrar darladım. 2 tane zabıta aracı geldi. birisi korna çalıp gitti, diğerinden iki zabıta indi içeride çaylarını içtiler, fırıncı ile selamlaşıp güle oynaya araçlarına binip gittiler.
    fırın satış yapmaya devam etti.

tanım: güçleri anca garibana yeten meslek erbapları.
  • e peki şimdi belediye gelecek o yumurtaları temizleyecek yumurtadan çok masraf olacak. yani bu aklı evvel kişi sadece vatandaşa değil aynı zamanda bağlı olduğu belediyeye de zarar vermiş oldu. versinler eline bir diş fırçası orayı buna temizletsinler akşama kadar sürünsün.
  • "bu insanlar aç olmasa bu soğukta burda bekler mi?" sorusuyla yüreğime taş oturtan görüntüler. böyle düzenin allah belasını versin.
  • (bkz: görüyorum ki çaresizliği hiç tatmamışsınız hayatınızda)
    her çaresiz insan bana dilek'i hatırlatıyor. nurlarda yat dilek. bu hayatta kötülük hiç ara vermiyor.
hesabın var mı? giriş yap