• hemen hemen her tursucunun vitrininde görülebilen dekorasyon objesi.
  • kemeralti tursucusunun spesiyallerindendir.
  • benim gibi hayatında yemek seçmemiş birisini bile kokusuyla tiksindirten ingilizlerin geleneksel yemeğimiz dediği yumurta turşusu. kardeşim yumurta zaten kokan bişey, turşu ve sirke de aynı bokun yahnisi. sen tut yumurtayı haşla ve turşusunu kur.
    aferin doğrusu.

fish and chipsçilerde sıkça rastlayabilirsiniz. bırakın denemeyi siz orda bişiler atıştırırken, kavanozun açılmasına izin vermeyin yada çıkıp dışarıda ıslanın derim.

(bkz: http://en.wikipedia.org/wiki/pickled_egg)
  • anlaşıldığı kadarıyla bir kaç bin kişilik suserı olan ekşi sözlükte kimsenin tatmadığı hede...
  • ingiltere'de hemen her fish and chips'cide bulunur. dev bir kavanoz icinde, salatalik tursusu dev kavanozunun yaninda durur ve tek tek satilir.

ayrica henuz merakima yenilip de denemeye cesaret edemedigim nanedir. salatalik tursusunu denedik de ne oldu, eksi tursu beklerken tatli bisey cikti, bogrk
  • nacizane önyargım.
    gurur duymuyorum elbette ama şu başlığa bakan türk insanının %90'ı beni anlıyor.
  • epeyi tiksinirdim kendisinden. ayıp mı ediyorum sonuçta nimet. düşünüp dururdum hep, ıstırınca foldurfoş etmiyor mu bu. ta ki tarifini okudum demincek. haşlanırmış yumurtalar evvelden, o vaziyette eylenirmiş turşu. yeminediyorum hayattan tiksindim bunu duyunca. keşke foldurfoş edeymiş.
  • bol bol geçer the simpsons'ta. moe barında bunlardan servis eder.
  • böcek bile yerim gibime geliyor bir güzel kızartılmış olanından mis gibi bir çekirge mesela. ama şuna bir türlü ısınamadım. kükürte asetik asit katmak gibi laboratuvarda hazırlanmış zehir gibi. ne kadar olumsuz şey varsa çağrıştırıyor ne lanet şeymişsin arkadaş.
  • yiyen biri insanlık namına deneyimlerini paylaşsın dedirten turşu çeşidi, dün turşucu da gördüm sırf bu sebepten alamadım
hesabın var mı? giriş yap