şükela:  tümü | bugün
 • sanırım penguen'in sonunda "bizim bulduğumuz esrileri beğenmiyosanız aha bide bunlara bakın feyz alın" demek için eklenmiş bölüm.

  yada buraya karikatür seçen arkadaş çok özellikle kötü olanları seçiyor...

  yada buraya karikatür seçen arkadaşın seçme yetisi sakat

  yada türkiye'de bu adamların dışında adam gibi karikatür çizebilen yok
 • sayıları anlaşılan son zamanlarda hızla artan, dergi yetmeyince bir de web sitesi açıp eserleri orada yayınlamaya karar vermiş olan güruh.

  http://www.yumurtalar.com/

  yıllar sonra görüyorum ki bu site kapatılmış. üzücü ama ne yapalım. yumurtaların penguen uykusuz ve bilimum dergiyi mütemadiyen rahatsız etmesini umalım.
 • polis çatıdan atlamak isteyen birinin yanındadır.
  +komserim!adamı dinledim! herif haklı,bırakayım mı atlasın?
  -sen atla sen allahın belası!
 • (bkz: nuri çetin)
 • bu hafta bir entrymi karikatür halinde görünce epey şaşırdığım köşe. bkz: #149411. ha belki buradan görmemiştir, aklına gelmiştir bilemiyorum, suçlamayayım hemen. ama sözlükten espri buluyorsan, o kötüydü lan. kaç kez silsem mi diye düşündüm de nostalji olsun diye bıraktım. bin yıl öncesi resmen. istersen yeni espriler var bende. ara, görüşelim.
 • selçuk erdem tarafından (en azından bir kısmı) seçilen karikatürlerin yayınlandığı bölüm. karikatürleri cuma günleri topluyorlardı. selçuk erdem'in kendi işlerine bayılmama rağmen seçimlerinin neden bu kadar kötü olduğunu bir türlü anlayamamışımdır. kaliteli espiri pek nadir çıkar, kaliteli çizim ise daha nadirdir. şöyle de bir şey var ki* ortalamanın üstünde (bazen çok iyi) karikatürler götüren kişileri 'naif' diyerek geri yollarken o hafta yumurtalar'a koydukları karikatürler ciddi anlamda zevklerini sorgulatmıştır penguen tayfasının. uykusuz'un hali de bundan çok farklı değil. daha kaliteli çalışmalara destek vermelerini istiyoruz.
  ha şimdi siz derseniz bana neye göre kime göre diye, ben de parmak uçlarımı yukarı doğrultuda birleştirip elimi bilekten sallayarak derim ki göz var nizam var, estetik var, en azından perspektif diye bir şey var.
 • bir arada olması dolayısıyla kırılma olasılığının çok yüksek olduğu grup.
 • penguenin bazen geri kalan tüm sayfalarından komik olan sayfası, bazen! son yaprakta sırtını erdilin sayfasına dayamış şekilde iç kısımda bulunur. son zamanlarda dikkatimi çeken onur gürleyen adında bir yumurta var. yeni klasör e zıplama zamanı gelmiş gibi duruyor.
 • bu karikatürlerde lan kelimesinin kullanımı had safhadadır. dikkat edin 4 karikatürün 3'ünün repliğinde lan geçer.