şükela:  tümü | bugün
153 entry daha
  • adamlar komşuda yükselen milliyetçi faşizanlığa karşı ön almışlar. yunan adalarında tatile devam. türkiye'de *kendi insanımın kazığını yiyip ağız kokusunu çekeceğime, komşu yorgi'nin temiz, ucuz ve kaliteli lokantasında dostlarımla kadeh tokuştururum.

faşistler istiyor diye iki ülkenin gençleri birbirine düşman olmaz, faşistlerin oyununa gelmez.
  • (bkz: atam zamanında ne biçim denize döktü bu yunan tohumlarını beh)
  • insan ne boş hayaller kuruyor ellam
  • siz devlet olarak ulusal bağımsızlık savaşına, türk devrimine dayanmazsanız, osmanlı'nın dağılma dönemine öykünür, yeni türkiye-yeni osmanlı adı altında imparatorluğa geri dönmeye çalışırsanız, yunan devleti de gelir size dağılma döneminde bir imparatorluk muamelesi yapar. yıllardır diyoruz osmanlı'ya geri dönmeye çalışmak kendini dağılma döneminde bulmaktır, diye.

siz kendinize 1922'den bakmazsanız, gelir size 1821'den bakarlar.
  • altından orta/uzun vadede tam olarak ne çıkacağını şiddetle merak ettiğim açıklama.

bu adamlar da biliyor türkiye’nin yalnızca ege ordusuyla ülkelerini yerle bir edebileceğini. o kadar aptal değiller. bu açıklamaların başka bir anlamı var ama hayırlısı bakalım.
  • bir ülkenin geri kalmışlık seviyesini iç siyasetini bakarak anlayabilirsiniz.
    yunanistan, türkiye, ermenistan maalesef hep aynı.
    halkta kalkınma planlarından çok, milliyetçi giderler karşılık buluyorsa sıkıntı büyük.

evet yuanistan'ı tükürsek boğarız yalnız ekseriyetle ve özellikle seçim zamanları yaklaştıkça gider yaptığımız abd'de bizi aynı şekilde boğar.

lakin ki kimse kimseyi takmıyor, herkes biliyor iç siyaset için söylendiğini.
  • ne zaman parasız kalsa, avrupa'yı, yunanistan'ın türkiye'nin tehdidi atında olduğuna ikna ederek para araklamayı dış politika edinmiş bi ülke...

şimdi efendim, bu yunanlı arkadaşlarımızın türk düşmanlığı karşısında bizdeki anti-yunan duygular bir hiç kalır.

londra'da sınıfın yüzde doksanının yunanlı olduğu bi bölümde okurken anlamıştım: bunların en entellektüeli en akıllsı bile kafatasçı derecede milliyetçi ve türk düşmanı...

o gün bugündür kendilerini ciddiye almıyorum. mehmet altan gibi aptallar yüzünden yıllarca yunanistan'ı adam sandık. 8 milyonluk yunanistan'ın milli geliri bizim on katımız der dururdu. bilmezdik ki meğer o paraları alman emekçiler ödüyormuş...bi kestiler avantayı, yunanistan ortada kaldı.
  • bence biz komple size yüzme dersi veririz. hem de ücretsiz. dedelerinize de zamanında vermiştik.
  • bir gün geçmiyor ki bu coğrafyada boş yapılmasın.
  • yahu bu göt oğlanları yırtık dondan çıkar gibi ülkemize, milletimiz sayıp sövüp duruyorlar. neyine güveniyor bu koduğumun yüzücüleri anlamadım gitti.
88 entry daha