şükela:  tümü | bugün
 • yunanistan’ın ilk kadın cumhurbaşkanı katerina sakellaropoulou, 29 haziran pazartesi günü ilk ziyaretini aydın'ın yunan işgali altındaki eşek adası’na yapacakmış.

  1923 lozan antlaşması’na taraf olan ingiltere tarafından 1943 yılında yayınlanan haritada ve 1947 paris antlaşması’na taraf olan abd tarafından 1951 yılında yayınlanan haritada, yunan cumhurbaşkanı katerina’nın ziyaret edeceği eşek adası’nın 12 ada deniz sınırlarının dışında ve türkiye’ye ait olduğu açıkça gösterilmiş ve kabul edilmişti. ayrıca uluslararası anlaşmalarda adanın ismi türkçe yazılmıştı.
 • an itibariyla gerçekleşen ziyaret.

  işgal altındaki bir adamız yunan cumhurbaşkanı tarafından ziyaret ediliyor. hem de burnumuzun dibinde. çok değil, 2000'li yılların başında turistik türk tekneleri bu adaya ziyaret yapardı, koylarında denize girilirdi. şimdi ise kilisesi, ordusu, devlet erkanıyla birlikte yunan bize poz kesiyor, keşke kardak kayalıklarına sahip çıktığımız gibi bu adaya da sahip çıkabilseydik...
 • haber metninin çok ilginç olduğu olay.

  diyor ki haberde, bu ada aydın'a bağlı. ancak ada 16 yıldır yunan işgali altında. hani ne desem gg.

  edit: izmir urla'daki ada değil bu arkadaşlar, orada bir yanlışınız var. aydın'a değil, izmir'e bağlı diye mesaj atıyorsunuz. bahsedilen ada agathonissi'dir. bu isimle ararsanız bulursunuz zaten, neden derseniz; ada ile ilgili türkçe pek bir sayfa yok. aydın valiliği'nin sitesinde bile var mı meçhul ama yunanca bir sürü site var. hatta turizm sitesi bile var yunan hükümetinin. eğer yanlış biliyorsam, mesaj atın düzeltirim.
  selamlar, sevgiler..
 • nerde kardak kayalıkları için canını ortaya koyan irade, nerde 16 yıldır işgale ses çıkartmayan ama mangalda kül bırakmayan irade.

  ülkücüler madem vatanını herkesten çok seviyor, tepki göstersin bakalım.
 • tanım: ziyaret değil, işgaldir. gözümüzün önünde, burnumuzun dibinde hem de asrın lideri bir şahıs tarafından yönetildiğimiz, dünyaya kafa tuttuğumuz bir dönemde gerçekleşmektedir.

  "ama cehabe 12 adayı verdi."
 • ben bu adaya üniversite ogrenciligimde yat turu ile gitmiştim. o zaman yerleşim yoktu, yunan hic yoktu. türk yatları gidebiliyor ve adada bir dolu eşek yaşıyordu. türk insanı orada denize giriyordu. ne kadar çok şey kaybetmişiz.
 • garip olay. adamlar iyice sahiplendiler adaları.
 • 12 ada için yüz yıldır çen çen edenler neredesiniz? bu adanın ismi bile size iltifat. işte meydan işte peşrev, hadi bakalım klavye delikanlıları, hadi bakalım çakma osmanlı torunları nerdesiniz? sizler gün gelip ülke bölünmeye çalışılırsa; 95 sene önce asılan baş hain ve diğerleri gibi, düşmandan taraf olacaksınız. aynı soysuzların devamısınız...
 • asrın lideri ümmetin reisi sayın cumhurbaşkanımız recep tayyip erdoğan'ın bundan haberi var mı? varsa cevabı nedir? merak etmekteyim.
 • bir sarayı olmadığındandır.
  onun da bir sarayı olsa kıçını yayıp oturmayı bilirdi. böyle fellik fellik adaları gezmezdi.