şükela:  tümü | bugün
303 entry daha
  • “27 kasım 2019’da türkiye cumhuriyeti ile libya arasında imzalanan deniz yetki alanları sınırlandırılmasına dair mutabakat muhtırası”
  • boş tehditten başka bir şey değildir. 80 milyonluk, büyük genç nüfuslu, ordusu eskiye göre caydırıcılığını biraz kaybetmiş olsada hala natonun ve coğrafyasının en güçlü ordularından biri olan türkiyeye saldırmak göt ister. buyursunlar. 12 adaları, balkanların bir kısmını almak için bahane olur bizede.
    ha, amerika 2 nato ordusunun savaşmasına müsade eder mi? bence etmez.

edit : yunan sınırına gidip şu konuşmayı yapacak bir orgeneralimiz yok mu? https://youtu.be/sniigqppc8w
  • milliyetçi cephenin gazını almak için ayda bir savaş açıyorlar. aynı bokun sarısı.
  • (bkz: havlayan köpek ısırmaz)

düzenli aralıklarla savaş açarız deyip açamayanlar derneği.
  • bizi heyecanla beklemeye sevk eden açıklamadır. sonunda adaları ve selanik'i geri alacağız sanırım. haydeee hayırlısı.
  • yunanistan ben kendimi bildim bileli savaşla tehdit ediyor. yeni bir şey değil... yunanistan'ın, bu ay 13145. düzenlenen geleneksel savaş açma tehdidi olabilir.
  • yüzmeyi unutanlarda bugün...
  • adam basligim tutsun diye 3 farkli sekilde baslik acmis. ne diyeyim caresizlik.
  • dünyanın en aptalca şeyi bu ülkeye savaş açmaktır. bu kadar ayrışmış ve kutuplaşmış bir ülkeyi bir arada toplamak isteyen salak varsa buyursun. sırf hobi olarak savaşacak o kadar adam var ki. ben kültürel aktarımın genlerle olduğuna inanıyorum ve cengiz hanın genlerinden fazla almışız. ciddi bir savaş durumunda karşı koyabilecek ülke sayısı çok az.

bu arada devir eski devir diyen birkaç arkadaşa ithafen; dünyada savaşlar hala daha kara savaşında cephede elde edilen sonuşlarla belirlenir. bu yüzden abd ırakta gtü kaptırdı. bu yüzden hala irana saldırmaktan çekiniyorlar. teknoloji çok önemli evet. silah gücü de öyle ancak sadece yıkım gücü olarak önemli. sonrası içinse o ülkeye girmek zorundasınız. ve karşınızda çarpışacak asker de illa olacaktır. orada ne yaptığınız da savaşın sonucunu belirleye ektir. bu bahsettiğim nükleer silahlar için geçerli değil. zira onda kazanan yok zaten. bugünün şartlarında imkansız.
  • guldurdun piç denir ne denecek.

kac kisi sehit vermis son 50 senede bir desin hele bakalim.

savas oyle avrupaliyi kolay ikna edebilecegin birsey degil.

bizim gibi hergun sehit vermiyor yunanistan. biraz sikar ordusu senden guclu ve savasa kafaca daha hazir bir ulkeye savas ilan etmek.
152 entry daha