şükela:  tümü | bugün
2457 entry daha
 • avrupa'nın en iyi tatil yöresi. tabi biz türkler için. ispanya, italya falan güzel ama orada biraz gariban kalıyoruz. fazla mesafe var. sadece yol olarak değil. kültür olarak , yaşam tarzı olarak. fakat yunanistan öyle değil. yunanistan'da kaybolmuyor insan. kaybolmak isteyen ingiltereye gitsin zaten. 1 ayda dünyaya yabancilasiyor.

  buraya giden yerli turistin para harcamasindan dem vurulmuş. türkiye'ye gelen daha az harcıyor denmis. doğrudur sebebi ise çok basit. burada sokağa çıkabiliyoruz. istanbul'un eski hallerini bilenler burada onu yaşıyor. otele tatil köyüne kapanasi gelmiyor insanın. kafana göre giyinebiliyorsun. yanında olan insan rahat oluyor. çünkü bakan yok. herkes kendi keyfinde. plajlarında kadınlara bakanlar "turist". yerli insanı kendisiyle ilgili. birde buranin en güzel tarafı adriyatik kısmına yakın olan yerleri. orası daha başka bir yunanistan.

  avrupa'da kazanıp yunanistan'da yiyeceksin. eskiden türkiye için böyle derdik. fakat türkiye pahalilik konusunda gerçekten en pahalı avrupa ülkesini geride bırakıyor. bir kere kalite yok o yüzden her şey daha pahali.

  bu ülkenin denizi, kumu, güneşi dışında bir şeyi daha var. müthiş bir kültür hayatı var. sanatın her alanında üretim üstelik kaliteli bir üretim var. entelektüelleri ile konuşmak tüm ezberleri bozabilir bir türkiyeli için. ırkçılık milliyetçilik iç kesimlerinde daha çok görülüyor. zaten metropollerde öyle bir davranışa tahammül yok. kolluk kuvvetlerine gerek yok. başka bir yunan hemen duruma müdahale ediyor. yunanistan'da sol bir siyasi görüşten daha fazlası. bir yaşam tarzı.

  biz o treni kaçırdık. bırakın etnisiteleri sivaslı birinin erzurumlu biriyle bile beraber yaşama isteği yok. o yüzden hayatı birbirimize zorlastirmak derdindeyiz. yunanistanlilar hayatı kolaylaştırmak derdinde. bunu başarıyorlar.
 • http://www.hurriyet.com.tr/…-navtex-iptali-40698877

  -açık şekilde türkiye'ye ait olan adaları işgal etmeleri başlı başına savaş sebebi
  -adaları silahlandırmaları yasak olmasına rağmen çoğunu silahlandırdılar
  -kara suları sınırını türkiye'nin onayını almadan 6 mil ilan ettiler şimdiki istekleri ise 12 mil
  -hava sahalarını türkiye'nin onayını almadan 10 mil ilan ettiler

  kısacası ege denizindeki tutumları çok saldırganca,agresif ve işgalci.türkiye-yunanistan arasındaki ilişkiler bu gidişle daha da kötüye gidecek.
2 entry daha