• yunanistan oturum izni, yunanistan makamları tarafından verilen, yunanistan’a yerleşme ve yaşama hakkı tanıyan belgedir. avrupa birliği üyesi olmayan ülke vatandaşarının yunanistan’da oturum izni almaları ve oturum izinlerinin türleri 4251/2015 sayılı göç, sosyal adaptasyon ve diğer düzenlemeler kodeksi ile düzenlenmiştir. oturum izinlerinde hamiline çalışma izni sağlayıp sağlamadığı yazılıdır. istisnalar hariç otrum izinleri iki yıllık süreli olarak verilir. yenilemeler üç yıllıktır. yunanistan oturum izni ile tüm ab ülkelerine vizesiz seyahat mümkündür

oturma iznine yunanistan topraklarına geçerli vize ile giriş yaptıktan ve istisnai durumlar hariç vize geçerlilik süresi bitmeden başvurulmalıdır. başvuruları içişleri bakanlığının bölgesel yabancılar ve göç idaresine yapılmaktadır. başvuruda eksik belge olmaması durumunda başvuran kişiye bir yıl süreli yunanistan’da oturum hakkı sağlayan başvuru belgesi verilmektedir. başvurusu reddeilen kişlere verilen başvuru belgesi reddedilme tarihiyle geçerlliğini yitirir.

yunanistan oturum izni sahiperi yunanistan eğitim, sağlık sisteminden yararlanabilir. ve avrupa birliği içerisinde vizesiz seyahat edebilir.

yunanistan oturum izni türleri şunlardır:

a.çalışma ve meslek icra etmek üzere verilen oturum izni

a1 bordrolu çalışanlar -hizmet sağlama veya iş sağlama
    a2 özel amaçlı oturum izni
    a3 yatırım amaçlı oturum izni
    a4 yüksek düzey uzman olarak çalışma (mavi kart)
    b.geçici oturum izni

c.insani, özel ve diğer sebeplerden ötürü verilen oturum izni

a ekonomik özgürlüğe sahip kişilere verilen oturum izni
    b gayrimenkul sahiplerie verilen oturum izni
    d.eğitim, gönüllü çalışma, araştırma ve mesleki eğitim amaçlı oturum izni

e. insan ticareti ve yasadığı göç mağdurlarına yönelik oturum izni

f. aile birleşimi amaçlı oturum izni

g. uzun süreli oturum izni

kaynak : www.balanceacc.com
  • yunanistan'da şirket kurarak, ya da türkiye'deki şirketinizin şubesini açarak 250 bin euro ödemeden de alabileceğiniz oturma izni.

yeşillendirin
    yunanistanoturma@gmail.com
  • hazır böyle şirket kurarak oturum izni alma imkanı varken değerlendirmek gerekir.
  • konuyla ilgili yerel kaynaklardan biri

atina'dan
    kostas arslanoğlu

https://youtu.be/h9s7ngoefxa
hesabın var mı? giriş yap