• geçen yıl olması çerçevesinde gerçekleşmesinde hanımla beraber bizim de katkımızın olduğu istatistik.

10 gün içerisinde ege denizinin iki ayrı kıyısında da vakit geçirmiş birisi olarak çarşıda pazarda dolaşırken, konaklama yaparken, yediğiniz içtiğiniz lokantalarda ve mekanlarda türkiye'de katlandığınız maliyetin yarısını harcayarak; daha güler yüzlü ve kaliteli hizmet almanız da hesaba katıldığında çok da mantıksız olmayan bir durumdur.
  • bir milyon turist 400 milyon euro biraktiysa kisi basi 400 euro eder. o parayla alacatida iki aksam raki balik yapabilirlerdi oysa, kisi basi.
  • çok mantıklı harekettir.burada türk turizmcisi tarafından dolandırılacağına parasının karşılığını alarak tatil yapmış kişilerdir.f/p olarak baktığınızda aynı paraya (euro kuruna rağmen) çok daha fazla hizmet almışlardır.
  • yunan adalarının bodrum, çeşme, vb gibi tatil yörelerimizden çok daha ucuz olmasından kaynaklanmaktadır. alaçatı'da 1200 tl ödediğimiz masanın aynısı sakız adasında 150 euro. ayrıca yerli turiste köpek çekip ilgilenmeyen, yabancı turisti alanen kazıklayan esnaf da ayrı bir faktör. yunanistan'da ki ilgi alakanın 10'da 1'i türkiye'de gösterilmiyor.
  • (bkz: türkiye'nin döviz bazında da pahalı olması) 'nın sonuçlarından biridir.

hem daha ucuz hem daha kaliteli. siyasi bağlantılı mafyalar ülkenin bütün turizm faaliyetlerini ele geçirmiş, ne olmasını bekliyorsunuz.
  • orospu cocugu esnafta;

1 büyük, 4 kisi balik, meze, salata, meyva tabagi, valesi boku püsürü 800tl = 200 euro

10km ilerindeki yunan adasi;

1 büyük, 4 kisi balik, kalamar, ahtapot 66 euro. "oha ne kadar az hesap geldi. bari 10 euro bahsis birakalim" deyip, 76 euro birakilinca, bitiremedigimiz meyva tabagi ikram. yaninda götürmelik 70lik ev yapimi suma yolluk. bu yere ben 10 senedir gidiyorum. kimseye de söylemedim, adamlarin götünü kaldirmasinlar diye. sonra bi baktim aq herkes biliyormus megersem burayi. en son gittigimde gene baktim hemen hemen 10 senedir hala ayni fiyatlar. hatta bu sefer türkce menüler de var.

size verdigim eurolar son centine kadar helali hos olsun serefli yunan esnafi.

bizdeki orospu cocuklarina da zirnik yok.

edit: 50'ye yakin mesaj aldim mekanin adi ne diye. tam olarak surasi hadi bakalim gidin sömürün kalamarlari, ahtapotlari.

not: gidecek durumu olmayanlar mekanin fotolarina tiklamasin, sonra üzülürsünüz.
  • daha cuma günü döndüm midilli adasından.ana karaya hiç gitmedim bilmiyorum.sakin huzurlu güvenli keyifli fiyat performans olarak paranızın karşılığını alabileceğiniz bir ada. hırpani tipli keko,ahlaksız, çakal plaj mafyası yok. şezlong şemsiye bedava.adam başı 3 euro harcıyorsun akşama kadar takıl ne arabanı otopark valesi denen tiplere vererek muhatap oluyorsun ne girişe para veriyorsun ne de dangur dungur müzikle kafanı ütülettiriyor ne de içerde yedik içtiklerinin kazık kere kazık fiyatları ile kendini öptürüyorsun.
  • parasıyla rezil olmamayı tercih etmiş 850 bin yurttaştır. kişi başı ortalama 1.000€ harcamış olsalar 850 milyon € eder. çeşmeli turizmci ve devlet yaklaşık 1 milyar €'yu nasıl yunanistan'a kaptırdığının muhasebesini yapar mı? sanmam. bu kafayla seneye 2 ertesi sene 3 milyar € kaptırır mı? hep birlikte göreceğiz...
  • eskiden adaları yunanlılara "niye bıraktık" diye hayıflanırdım. ama artık iyi ki bırakmışız diyorum. yoksa her türlü zevksizliğimizi oralara da yansıtıp, istilacı ruhumuzla o adaların da amına koyacaktık. denizi doldurup adaları birleştirir, toki'yle altı oto tamiranesi camilerle doldurup, 8 katlı ucubeler bile yapardık oraya.
    yunanlılar bu kıyağımızı da unutmasın. onun için türk turistlere daimi % 20 indirim yapsın.
  • etrafında arap yok, suriyeli yok, oraya buraya ateş edecek it köpek yok, sahile ailecek uzandığında çakal gibi bakan yok, fiyatlar türkiye'ye göre artık bariz uygun. bir insan tatil mantığında başka ne ister.

ha ülkemi çok seviyorum, bunlar ülkemde maalesef yok, onun yerine müşteriyi yolunacak kaz gibi gören işletmeci çok.

en basitinden akşam yemekten otele dönerken acaba bizi sikerler mi yoksa keserler mi korkusu yok.

850.000 türk turist olayını boşver, senin ülkende yabancı ağırlıklı çalışan türk turizm şirketlerinin tümü pılını pırtını toplayıp yunanistana taşımış gül gibi geçiniyor.

türk turizm şirketlerinin taşınması bile normal, en azından yunanistan'da 2-3 ayda bir bomba patlamıyor, insanlar yatırım yaparken önünü görüyor, ülke darboğazda olsa bile %50 nufüs diğer %50 nufusa karşı bilenmiyor, devlet politikası nefret üzerine değil, ülkenin sınırlarını komple açıp iti kopuğu ülkeye doldurmuyor, hadi dolduruyor diyelim, en azından ne olduğunu anlayana kadar kendi insanlarından soyutluyor.

bir devletin en büyük önceliği en başta kendi insanlarının güvencesini sağlamak, sen daha bunu beceremiyorsun, aldığın suriyeli, duraklarda, ışıklarda, meydanlarda kol geziyor sonrasında vay yunanistan bu kadar türk turist misafir etmiş.
hesabın var mı? giriş yap