• geçtiğimiz yıl gerçekleşmiş.

yorumsuz.

yorumsuz editi: neden gittiniz hainler diye yazmadım. aslında iyi de olmuş; çünkü benim düşüncelerimi ve çevremden duyduklarımı teyit etmiş oldu yorumlar.

ben de gittim yunanistan'a. son derece memnun kaldım. özellikle yeme-içme ve insan kalitesi yüksek. kültür olarak bizden bir farkları da yok.

insanlar neden aynı kaliteyi kendi ülkelerinde bulamıyor? turizm sektörümüz neden bu kadar niteliksiz?

eminim ki bu insanların hepsi parthenon'u görmek için gitmiyor; burda memnun olmadıkları şeyler var ve kaçıyorlar.

onca vize prosedürüne rağmen.

yeme-içme güzel ve pahalı olmayabilir kura rağmen ancak tatilin toplamına baktığınızda uluslararası uçuş vs. hiç de ucuza gelmiyor.

değiyor diyor millet. orda değiyor da bizde neden değmiyor?
  • geçen yıl olması çerçevesinde gerçekleşmesinde hanımla beraber bizim de katkımızın olduğu istatistik.

10 gün içerisinde ege denizinin iki ayrı kıyısında da vakit geçirmiş birisi olarak çarşıda pazarda dolaşırken, konaklama yaparken, yediğiniz içtiğiniz lokantalarda ve mekanlarda türkiye'de katlandığınız maliyetin yarısını harcayarak; daha güler yüzlü ve kaliteli hizmet almanız da hesaba katıldığında çok da mantıksız olmayan bir durumdur.
  • akabinde yunan adaları vize fiyatı bu yıl arttırmıştır.
    yoldaş çipraz polis harcının yıllardır alınmadığını farketmişmiş.
  • ülkemizin tatil yerlerini ruslar bastıktan sonra bizimkilerin tatil için yunanistana kaçmaları çok normal.
  • yunan adalarının bodrum, çeşme, vb gibi tatil yörelerimizden çok daha ucuz olmasından kaynaklanmaktadır. alaçatı'da 1200 tl ödediğimiz masanın aynısı sakız adasında 150 euro. ayrıca yerli turiste köpek çekip ilgilenmeyen, yabancı turisti alanen kazıklayan esnaf da ayrı bir faktör. yunanistan'da ki ilgi alakanın 10'da 1'i türkiye'de gösterilmiyor.
  • herşeyden önce gayet uygun fiyat ve kalite var..burada eşinle sevgilinle gittiğin mekanda rahatsız edilme oranın çok yüksek
  • 2 adımlık yollara sik sok vize prosedürlerini layık görenler düşünsün. herhangi bir vizesiz seyahat durumunda bu sayı nerelere çıkar.
  • 2 defa benim de katkıda bulunduğum listedir. kısmetse bu yaz yine gidecem. salak mıyım ben türkiye'de kendimi kazıklatacam? turizm çevrelerindeki esnafların hepsi doğulu ne aksanı yerinde ne usul, yol yordam biliyor. bir de sürekli insanları taciz etmelerinden bıkmış vatandaşlar e doğal olarak gidiyor yunanistan'a. bir kere değer görüyorum orda. garsonlar beni darlamıyor ve fiyattan geçirmeye çalışmıyor. hani bir adet lahmacun 60 lira değil! bak sinirlendim yine aq. bi bok yok türkiye'de gidiniz yunanistan'a rahat rahat tatil yapınız.

edit: imla
  • özellikle adalar olmak üzere yunanistan'ın tarihine sahip çıkıp bizim gibi ormanları yakarak otel avm rezidans yapmadığını göz önüne aldığımızda şaşırılmaması gereken durumdur. keşke vizeler kalksa da daha fazla insan görebilse. baktığınızda aynı coğrafyada yaşıyoruz fakat tarihi doku doğal tabiat bambaşka.
  • medeni memleketlerin kendi aralarındaki sınırları dahi kaldırdığı dünyamızda bazı ilkellere batmıştır.
hesabın var mı? giriş yap