şükela:  tümü | bugün
 • abd destekli darbe girişimi esnasında çoğunluğu sivil 246 kişiyi şehit eden ve sonrasında yunanistan'a kaçan fetullahçı askerler laik ve kemalist olduklarını söylemişler.

  http://www.bbc.com/…urkce/haberler-turkiye-37426206

  (bkz: gülenizm kemalizm'in çocuğudur)

  --- spoiler ---

  baştan sona kemalizm ve laiklik vurgularıyla dolu 15 temmuz darbe bildirisini tekrar hatırlayalım:

  türkiye cumhuriyetinin değerli vatandaşları,
  sistematik bir şekilde sürdürülen anayasa ve kanun ihlalleri; devletin temel nitelikleri ve hayati kurumlarının varlığı açısından önemli bir tehdit haline gelmiş, türk silahlı kuvvetleri dahil olmak üzere devletin tüm kurumları ideolojik saiklerle dizayn edilmeye başlanmış ve dolayısıyla görevlerini yapamaz hale getirilmiştir.

  gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içerisinde olan cumhurbaşkanı ve hükümet yetkilileri tarafından; temel hak ve hürriyetler zedelenmiş, kuvvetler ayrılığına dayalı, laik ve demokratik hukuk düzeni fiilen ortadan kaldırılmıştır.
  devletimiz; uluslararası ortamda hak ettiği itibarini yitirmiş ve evrensel temel insan haklarının göz ardı edildiği, korkuya dayalı otokrasi ile yönetilen bir ülke haline getirilmiştir.
  siyasi idarenin aldığı hatalı kararlarla mücadeleden geri durduğu terör tırmanarak birçok masum vatandaşımızın ve teröristle mücadele eden güvenlik görevlilerimizin hayatına mal olmuştur.
  bürokrasi içerisindeki yolsuzluk ve hırsızlık ciddi boyutlara ulaşmış, ülke sathında bununla mücadele edecek hukuk sistemi işlemez hale getirilmiştir.
  bu ahval ve şerait altında, yüce atatürk'ün önderliğinde milletimizin olağanüstü fedakarlıklarla kurduğu ve bugünlere getirdiği cumhuriyetimizin koruyucusu olan türk silahlı kuvvetleri, "yurtta sulh, cihanda sulh" ilkesinden hareketle;
  - vatanın bölünmez bütünlüğünü, milletin ve devletin bekasını devam ettirmek,
  - cumhuriyetimizin kazanımlarının karşı karşıya kaldığı tehlikeleri bertaraf etmek,
  - hukuk devleti önündeki fiili engelleri ortadan kaldırmak,
  - milli güvenlik tehdidi haline gelmiş olan yolsuzluğu engellemek,
  - terörizm ve terörün her türlüsü ile etkin mücadele yolunu açmak,
  - temel evrensel insan haklarını, mezhep ve etnisite ayrımı gözetmeksizin tüm vatandaşlarımız için geçerli kılmak,
  - laik, demokratik, sosyal ve hukuk devleti ilkesi üzerine oturan anayasal düzeni yeniden tesis etmek,
  - devletimizin ve milletimizin kaybedilen uluslararası itibarını yeniden kazanmak,
  - uluslararası ortamda barış, istikrar ve huzurun temini için daha güçlü bir ilişki ve işbirliğini tesis etmek maksadıyla yönetime el koymuştur.

  devletin yönetimi teşkil edilen yurtta sulh konseyi tarafından deruhte edilecektir.
  yurtta sulh konseyi bm-nato ve diğer tüm uluslararası kuruluşlarla oluşturulmuş yükümlülükleri yerine getirecek her türlü tedbiri almıştır.
  meşruiyetini kaybetmiş siyasi iktidara görevden el çektirilmiştir. vatana ihanet içerisinde bulunan tüm kişi ve kuruluşların en kısa zamanda ulusumuz adına hakkaniyet ve adaletle karar vermeye yetkili mahkemeler önünde hesap vermesi temin edilecektir.
  tüm yurtta sıkıyönetim ilan edilmiştir.
  ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı uygulanacaktır. vatandaşlarımızın kendi güvenlikleri için bu yasağa hassasiyetle uymaları önem arz etmektedir.
  havaalanları, sınır kapıları ve limanlardan yurt dışına çıkışlara yönelik ilave tedbirler getirilmiştir.
  devlet düzeninin en kısa zamanda tesis ve idamesi için her türlü tedbir alınmış ve uygulanmaktadır. hiçbir vatandaşımızın zarar görmesine müsaade edilmeyecek, kamu düzeninin bozulmasına fırsat verilmeyecektir.
  hiçbir ayrım yapılmaksızın tüm vatandaşlarımızın ifade özgürlüğü, mülkiyet hakki, evrensel temel hak ve hürriyeti yurtta sulh konseyinin teminatı altındadır.
  yurtta sulh konseyi üniter devlet yapısı içinde dil, din, etnik köken ayrımı yapmaksızın toplumun tüm kesimlerini kapsayacak bir anayasa hazırlanmasını en kısa zamanda sağlayacaktır.
  çağdaş, demokratik, sosyal, laik hukuk ilkelerine dayalı anayasal düzen tesis edilene kadar yurtta sulh konseyi ulusumuz adına her türlü tedbiri alacaktır.
  tüm vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur.
  --- spoiler ---

  ayrıca;

  28 şubat 1997'deki darbede kemalistlerin en stratejik ortağı yine fetullahçılardı. o dönem iktidardaki refah-yol hükümetine en sert salvolar onlardan geliyordu. [link]
  12 eylül 1980 darbesinde kenan evren ağırlıklı olarak kemalizm vurgusu yaparken [link] ona en büyük destek olan yine fetullahçılardı [link]
 • yoktur. kuyruğunu kıstırıp kaçan ve g.tünü kurtarmak için yalan söyleyen asker kıyafetli haindir o olsa olsa.
 • (bkz: maltaş)
  (bkz: mal)
  (bkz: dont feed the troll)
 • troll başlığı ancak, burayı okuyup da fikir zehirlenmesi yaşayabilecek arkadaşlar için yazmak isterim.

  lütfen kendi suçunuzu başka şeylere yüklemeye çalışmayın. suçu kabullenip, edeple özür dilemek de bir erdemdir. bunu yapın. suçluyuz deyin, özür dileyin ve hukukun şefkatli kollarına kendinizi bırakın.

  teşekkürler.

  editto: şevkat değil şefkatmiş. falan. kalemlidefterli biri uyardı. adam adeta polis. konu umrumda değil kelime takip ederim der gibi.
 • ya ne diyeceklerdi aq? kandırıldık gibi bir şey işte.
 • kemalist olsalardi ölür ama yunanistana kacmazlardi.
 • cemaat akp el ele olduğunuz zamanlarda, ergenekon ve balyoz'da haksız delillerle içeri atıp, hayatını kararttığınız kemalist askerler, haklarında tutuklama kararı çıktığında 1 gün bile kaçmadan, haksızlığa uğrayacaklarını bile bile devletine teslim olmuşlardı. hatta içlerinde tutuklama kararı çıktığında yurt dışında olanlar vardı. adamlar kararı duyar duymaz ülkemize dönüp başları dik bir şekilde teslim oldular.

  suyu bulandırmak için yapılmış bir açıklama bu. hiç bir kemalist subay gidip yunanistan'a falan kaçmaz. en adaletsiz ortamda bile devletine teslim olur. kaçmak vahdettin gibilerin, fetöcülerin, para sıfırlayan başbakan oğullarının işidir. yani özetle bu kaçan tayfa sizin gibi yavşakların ya da eskiden koynuna girip şimdi düşman olduğunuz yavşakların tayfasıdır.
 • hem laik hem kemalist hem akp destekçisi hem de cemaat sempatizanı olan askerlerdir. turkiye'de her devirde ayakta kalacak askerlerdir yani. bir gün kahraman gibi girerler içeri. ertesi gün yine kaçarlar yurt dışına.
  ne garip , ülkemizin yüzde altmışı asker dışındaki tüm tanımlamaları birebir karşılıyor.
 • fetöpiçlerin* en büyük özelliğinin kendilerini saklama ve başkasıymış gibi davranma olduğunu bildiğimiz için varlığına inanmadığımız askerdir.

  bu piçleri 100 metreden tanırım.