şükela:  tümü | bugün
  • bir "ensonhaber" haberi. bakın "batmış" olan yunanistan'da adam kendi parasıyla 1.6 euro'ya benzin alıyor. birçok yunan benzin almak için bulgaristan'a gidiyormuş bir de. nasıl bir kafa şunu koca harflerle haber yapar anlayamıyorum. yani ben mi yanlış anlıyorum onu da bilmiyorum. galiba işi iyice dalga geçmeye, alay etmeye vurdular.

http://m.ensonhaber.com/…bulgaristandan-aliyor.html
  • ne sasiriyorsunuz ki? milletle alenen dalga gecmiyorlar mi her gün? bu mu cok ilginc geldi. adamlar israil'e posta koyup miting yapacaklar yenikapi'da sözüm ona ama mecliste israil ile olan anlasmalar iptal edilsin diye önerge verilince reddet. darbenin siyasi ayagi icin komisyon kurulsun diye teklif sunulsun, reddet. cocuk istismarini engelleme komisyonu kurulsun denilsin, reddet. sayayim mi daha? bence yeter. iyi uykular.
  • ülkedeki asgari ücret ile 500 litre benzin alabilen yunanlar yan ülkeden benzin alıyor ha? e peki 250 litre alabilen biz ne yapalım ?
  • indirim haberi sanırım. zira 6 yıl önce 1.8 civarındaydı. %10'luk bir azalma var fiyatlarda. bizde 6 yıl önce bizdeki fiyat 4.5 tl idi.

hımm, demek ki yunanistan kadar güçlü bir ekonomimiz varsa, benzinin şu anki fiyatının bizde 4.1 tl gibi bir şey olması lazım.

aa 6.26 tl! neyse.

hem paramız değer kaybediyor, hem satın aldığımız şeyler pahalılaşıyor.
    yunanların hem parası değer kaybetmiyor, hem de aldıkları şeyler pahalılaşmıyor.

hadi dalga geçin siz yunanistan battı falan evet.