şükela:  tümü | bugün
  • inanılmaz derecede feci bir olay. yunan adasinda frappe içmek için oturdum kalimera diye karşılayan rum dayilar vardı. yan tarafta sirtaki tipi şeyler çalıyor, bu cafede scorpions çalıyor. kardeş hayırdır almanya mı burası diye garsona çıkıştım. rotting christ'in dead poem albümünü çalıyorlardir diye hayal etmiştim hep. piii. demin de rum aksanlı türkçe konuşan bir dayı geldi. yeğenim birak zelefonu insanlarla konuş diyor.kendi elinde yeşil ekranli eski nokialardan vardı.
  • iki sene önceki atina ziyaretimde benim de farkettiğim olay.

bacanakilere soruyorum "yüce insan sakis tolis'i bilir misiniz?" diye, hepsi tek bir ağızdan anca "ohi" diyor. "nasıl yani lan?" oluyorum. üsteliyorum, "lan ouzo ve karılarınızdan sonra en ünlü yunan şeysi, thy mighty contract gimin, ibne gibin, puşt gimin efso albümleri var, a dead poem'i var, en son theogonia ile tam 90'a çaktılar, bilmiyor musunuz lan?!?1" diye, gene anca "ohi" diyorlar. delireyazdım. gittim monastiraki'ye, oturdum bayraktaris'e, ful donuz gyros söyledim. yanına da mythos. anca sakinletti.

haris alexiou'yu biliyorlar ama. teyzemin adı geçti mi, herşeyi yak'tan giriyor, olmasa mektubun'dan çıkıyoruz. oniiraaaa oniiiraaaaa fıloyes makrines muuu....
  • sadece rotting değil septic flesh de bilmiyorlar bunlar. ben bunlardan daha yunanım yeminle.

kos'ta kamelot denen mekana oturduk bak güya rak bar. kefalos'taki dolphin bar da aynı şekilde. metalika aşağı ganz ın rozıs yukarı. pü kalıbınıza. hepinizi yunan haini amerikan yalakası + türk ilan etmiş bulunuyorum..
  • norveç'te yaşadığım kasabada * black metal dinlenmemesi kadar acı değildir. black metal dinleyen bir kişi tanımıştım, bir de 70'ler hard rock dinleyen bir kişi, okuldaki diğer arkadaşlar hep club dinleyicisiydi. norveç yerine başka yere mi geldim diye bi süre sorgulamıştım.