şükela:  tümü | bugün
  • taksiye binmeye çalışan bir kadına şiddet uygulayan kişiyi durdurmaya çalışırken kalbinden bıçaklanarak ölen, istanbul yedikulespor'un lisanslı futbolcusu.

eğer bunun adaletini “ben kadına şiddete karşıyım” diyen herkes aramazsa yazıklar olsun. her olayda “yok mu orada birisi, ah bana denk gelmez ki” diye yakınanlara yazıklar olsun.

ek: kaynak
  • kadına karşı şiddeti önlemek için çok az insanın göstereceği cesareti göstermiş ve ne yazık ki aynı saldırganın kurbanı olmuş. çok yazık.
  • sözlükte yeterince ilgi çekmeyen bir kadın şiddeti kurbanı daha. bu sefer ölen şiddet uygulanan kadın değil , bu şiddeti gören ve sessiz kalmayı onuruna insanlığına yediremeyip müdahale etmeye çalışan bir insan. kendimi onun yerine koyuyorum ben de engel olmaya çalışırdım ve muhtemelen şu an bunu yazamıyor ve ölmüş olurdum. allah kahretsin böyle işi. huzur içinde yat.
  • klavyesiyle yazsa bissürü favori alacaktı halbuki, aslı sanalı kadar ilgi çekmeyen olayın öznesi.
  • semtimizin çocuğu. allah rahmet eylesin. başka diyecek bir şey yok. yedikule de küme düştü zaten...
  • potansiyel bir kadın katili tarafından vahşice katledilmiş.

çok üzüldüm canını siper etmeseydi belki öldürülen bir kadının adının altına yazıyor olurduk.

o bir kahraman.
  • bir yanlışı düzeltmeye çalışırken hayatını kaybeden gerçek bir insan evladı.
  • bulaşmayacaksın arkadaşım! herkes birlikte olduğu insanı, muhatap olduğu insanı iyi seçsin. sevişeceğin adamı seçerken benim fikrime danışıyor musun da kavganıza ben müdahale edeyim. çok bariz bir şekilde taciz varsa o konu ayrı ama açıkça yardım talep etmeyen, uzun uzun tartışıp "konuşmak istemiyorum", "git başımdan" gibi tripler atan kadınlara hayatta yardım etmem. gidip sormam bile bir sorun mu var diye. belli ki sevgilisi, hatta belki de metresi!

bir kaç sene önce kartal hasan ali yücel k.m.'nin önünde gece saat 11-12 civarı yaşları 40'ın üzerinde bir adam ve kadının tartışmasına şahit oldum. kadın hızlı hızlı gidiyor adam da peşinden gidiyordu. bir kaç metre yanımda kadını durduru kolundan tutup. sonra başladı bağırıp çağırmaya. "hayatımı kararttın lan, karımı boşadım senin için, ev istedin aldım, araba istedin aldım, herşeyimi sana verdim" diye bağırıyordu adam. kadının cevabı "siktir git lan başımdan" oldu. sonra adam gözümün önünde kadının ayaklarına kapanıp "bırakma beni, sana aşığım" diye ağlamaya başladı. kadın adamı itip yoluna devam etti. bende yoluma devam ettim.

ben bu olayı görür görmez müdahale etsem, şiddet uygulama niyetinde olmayan sarhoş ve duygusal olarak yaralı bir adamı durduk yere tahrik edip saldırgan hale getirirdim. kadının siktiri çekmesinden sonra kadına müdahale etsem, ya kadın dövdü olurdum ya da en iyi ihtimalle küfür edip gidecek bir kadını korkutup belki beni veya adamı bıçaklamasına sebep olurdum. o yüzden hiç bulaşmamak en iyisi. onlar birbirlerini benim onları tanıdığımdan daha fazla tanıyor. mutluluğu da, hüznü de, şiddeti de kendi aralarında bölüşsünler.

siz siz olun asla böyle olaylarla karşılaştığınızda müdahale etmeyin. bok yoluna gidersiniz. iki gün ekşide kahraman ilan edilir üçüncü "fb gs derbisinin dünyanın en büyük derbisi olmadığı gerçeği" başlığının altında kalır, unutulur gidersiniz.
  • bir doğruyu yapmaya çalışmanın bedelini hayatı ile ödemiş gencecik bir insan evladıdır.

mekanı cennet olsun. umarım katili cezasını bulur
  • iyilik yapmak isterken canından olmuş kişi.

eğer vatan için bir şeyler yaparken o yolda ölen kimselere şehit deniyor ise, bu arkadaş da daha güzel bir ülkede yaşayalım diye kendini feda etmiş, bence şehit olmuştur.

kendisi bilmese bile ailesine, böyle bir çocuk yetiştirdikleri için o itibar sağlanmalı.