• poşet konusunda her geçen gün, müşteriye zulüm olan uygulamalar çıkaran marketler zinciri.

ücretsiz olan ince poşete yalnızca meyve koyulabileceğini ve biri yırtılır da ikincisini kullanmak isterseniz ona ücret ödemek zorunda olduğunuzu belirtiyorlar. balık reyonunun kat kat bu poşetten kullandığını belirtirseniz kasiyerler hakaret eder gibi size bakıyor.

bununla da bitmiyor, örneğin beş kg patates almak istediğinizde doğal olarak çift kat ince poşet kullandığınızda, poşetlerin birinden para talep ediyorlar. o poşete para ödemeyi reddederseniz kasiyerler paldır küldür ikinci poşete el koyabiliyor.

hal böyle olunca alışveriş süresince sürekli poşet kaygısı yaşıyorsunuz. böyle giderse, bu marketler zincirinin poşet kadar ömürleri olacak gibi görünüyor.

peşinen söyleyeyim: çevreci bir insanım ve bu poşet kanunundan çok önceden beri zaten üstüme düşen ölçüde doğayı koruyacak şekilde davranıyorum ve gerekli tedbirleri alıyorum ki buna poşet de dahildir ancak marketler ve birçok firma bu poşet mevzusunu çevrecilikten ziyade insanları yolmak için kullanıyorlar bu da böyle biline.
  • online hizmetinde ssl sertifikası yoktur. dolayısıyla bilgiler (kredi kartı veya her türlü giriş işlemi) şifrelenmeden gönderilmektedir. araya girebilecek herhangi bir sistem sistem üzerinde yaptıklarınızı çekebilir.

http://www.yunusonline.com/
  • nerede bozuk meyve var, satın alacağınız zaman özellikle onları seçip elinize veren, ankaralı bir market zinciri.
  • sebze meyve işinde çağdaş'tan ve migros'tan çok daha iyi olan markettir.
  • pandemi sürecinde teslimat saatleri boş olduğu için kullanmak istediğim market.
    10 gün önce yunus online'dan bir sipariş verdim. siparişim teslim edilmeden önce aranarak bazı ürünler hakkında bilgilendirildim. siparişim yoğunluk nedeniyle saatinden bile önce gelmişti. ancak çok sayıda poşet olduğu için inceleme fırsatını kurye geldiğinde bulamadım (gerçi incelesemde bir şeye yaramıyormuş). incelediğimde 2 adet sipariş ettiğim bir ürün 5 tane (cips ne yapacaksam 5 jumbo paketi), kampanyalı 20 tl'lik ürün yerine tek tek toplanmış başka bir marka ürün 50 küsur tl'ye, ithal erik yazmışım gelmemiş yerine pahalı olan can eriği gelmiş ama ithalin parası da alınmış ve gönderilmeyen 2.5 tl'lik ürünle yaklaşık 70 tl'lik fark var. eksik ürün için arayan numarayı aradığımda yoğunluk olduğunu döneceklerini söylediler. birkaç kez sormam üzerine bir dahaki siparişimde telafi edeceklerini söylediler. bir sonraki siparişte eksik malzemeleri söyleyen çalışana bir önceki siparişimde parasını aldığınız ürünleri ne yapacaksınız dediğimde ücretsiz göndereceğiz dedi. (fazla olsa da gelsin dedim ne yapalım) kurye geldiğinde bu sefer beklettim ve 2 cips ve o 20 tl'lik ürünü göndermişler. ama parasını da yine almışlar. kuryeye dediğimde abi benim yapabileceğim bir şey yok ben taşıyorum diyor. bu kadar basit bir konuyu bile çözemiyorlar. bir daha sipariş verip yine cips parası vermek istemiyorum.
  • son iki haftadır ankara şehit kubilay mahallesinden online olarak alış veriş yapıyorum ve inanılmaz düzenli ve ilgililer, tebriks.
  • an itibariyle online alışveriş sitesi çökmüş olan market.
    geçen alışveriş yaptım memnun kaldım. migrosa göre çok çok ucuzdu. velhasıl kaldık yine migrosa
  • yunusonline web sayfasından daha önce gayet de memnun kaldığım iki tane sipariş verdiğim adresimi kaldırmışlar. yeniden eklemeye çalışıyorum çankaya mahalleleri arasında benimki yok, ev adresimi ekleyemiyorum. lan allahsızlar, biz ayrancı'da taş mı yiyeceğiz?
  • pandemi sürecinde ilk kez online siparişini kullandığım ve bir süredir haftada bir de sipariş verdiğimiz marketler zinciri. ankara’da olanlara bu süreç için tavsiye edebilirim.
  • online siparişte istediğimiz tüm sebzeleri (domates, dolma biber, ıspanak, kabak) çürümüş şekilde yollamayı başaran market! yunus marketten ilk kez sipariş vermiştik, bu da son olacak.
hesabın var mı? giriş yap