şükela:  tümü | bugün
  • türkiye sınırları içindeki bir polis çeşidi. anladığım kadarıyla bir motosiklet üstünde iki polis varsa, ve kırmızı-siyah üniformaları varsa, kendileri yunus polisi oluyormuş. çayan birben'in ölümüne neden olan ekip de yunus polisi imiş.

isim yunuslar olarak da geçiyor.
  • gece eve giderken cevirmesine denk gelirseniz ve arabada iki uc sap bir arada iseniz yarim saat arama gbt prosedurune dayanmaniz gereken polis cesidi.

arabada aile varsa ugrastirmadan iyi geceler dilekleri ile ugurlarlar.
  • polislerin arasında özenle seçilen, hemen hemen hepsine yakını atletik vücutlu ve motorsikleti ustaca kullanabilen polislerdir. kaçmanız çok zordur. kendileri yolda yürürken güneş gözlüklü artist gibi duran polislerimizdir. tabiki seviyoruz kendilerini ve yolda yürürken her an kafa atacak hissini verir.
  • dün bağcılar tarafında resmi üniformasının altına harley davidson bot giyen bir yunus polisi görünce polis teşkilatına dair umutlarım iyice azaldı. podyumda yürür gibi gezmelerine alıştık lakin bu kadar da abartmayın.
  • polis denince zaten midem bulanıyor hele üstüne bunları görünce direkt öğürerek kusasım geliyor. öyle nefret ediyorum bunlardan. iktidarın uşağı olan kamu görevlileri içerisinde zirveyi zorlar bunlar.
  • polisler zaten cahil.bir de üstüne arıza tiplerse onları yunus polisi yapıyorlar.
  • motorlara olan ilgimden dolayı yanından geçerken sadece birkaç saniyeliğine park halindeki motora göz attım. yürüyüşümü kesmeden. sonra polis gelip ‘merhaba ehe ehe istersen binebilirsin, fotoğraf falan da çekebilirim, gezdirirdim ama yasak ehe ehe’ dedi. kibarca hayır teşekkürler deyip yoluma devam ettim. ama (bkz: vallahi biz bu polislerden çok çektik)
  • seviyorum merkez.
  • gittiğim her şehirde beni bulup,az arabadan uzaklaş,silah var mı,devam eden davan var mı diyerek beni ve aracı didik didik arayan,sonuç olarak bir şey bulamayan ama böyle devam edip işlerini yapmasını istediğim ve saygı duyduğum ekiplerdir.arasınlar,çalışmalarını takdir ediyorum.insanlar tepki gösterip of yine mi çevirme,yine mi arama diye şikayetçi oluyorlar fakat yapılması gereken bu,hepimiz için.