• insanin hic olmassa hayatta bir kez yapabilmeyi umit ettigi en buyuk isteklerinden biridir. bilimcilerin esliginde "amazon nehir yunuslari " ni izlemek, onlarla birlikte yuzebilmek icin , arastirmacilara yardimci olmaniz, onlarla calismaniz gerekiyor. ve fakat bunun icin muracaat edebiliyorsunuz , kriterlere uygun oldugunuz taktirde size iki haftalik bir sans dogabiliyor. doganin henuz mahvedilmemis kiyilarinda yunuslarin insanin ayaklarinin dibine kadar gelip kendilerine dokunulmasina izin vermeleri de gercektir. sessiz bir koyda kucuk kayigin cok yakinina gelip cigliklar atarak suya dalip cikmalari, oyun oynamalari ve suya atladiginiz anda sizden kacmamalari az hissedilir duygulardan biridir.

not = yunuslarin hurriyetini bir kac metrelik havuzlara sigdirip tutsak yunuslarla yuzmekle bir alakasi yoktur bu konunun. tutsak yunuslarla yuzme konusu zaten baska bir baslik altinda irdeleniyor.
  • diskavıri çenıl'da tedavi maksatlı uygulamalarına denk gelinmiş aktivite. nasıl bir fayda sağlar coşmak eğlenmek dışında fiziksel bir arızaya, bunun cevabını verememiştir bu nadide belgesel kanalı.
  • erdekte yapılabilecek eylem. yunuslar sahilin 50 metre kadar yakınına geliyorlar çünkü.
  • (bkz: dolphin sex)
  • yunuslarla yüzmek hayallerinizden biriyse, bir gün bunu gerçekleştirdiğinizde, artık başka bir insan olduğunuza dair bir hisse kapılır ama bunu kimseyle paylaşmazsınız.
  • dun klibini gordum artik pinar aylin de yunuslarla yuzmus.cok icimde kaldi gercekten de. bunu sanki onceden mustafa sandal da yapmisti. o ata da binmisti ama karistirmis olabilirim tabi.
  • marmara denizindekilerle yasanamayan aktivite.

adalar aciklarinda balik tutarken beliren bir iki yunus ile bu aktiviteye girmek isteyen bir sivri zeka arkadas ooeeyooo diye denize atlamisti da gorgutup kacirmisti guzelim baliklari.

sonrasinda ben "cük cük cük geeah geeaah" diye çağrımaya calismistim; cocuklar "abi güvercin mi bu alah askina.." diye dasak gecmislerdi benle.
  • discovery cove'da asagi yukari 250 dolara yapilabilecek aktivite.

http://www.discoverycove.com/
  • (bkz: le grand bleu)
hesabın var mı? giriş yap