şükela:  tümü | bugün
 • ödp'nin bölünmesinden sonra bir türlü partileşemeyen sosyalist girişimlerden birinin aktif elemanlarındandır, troçkisttir. ayrıca yurdagül erkoca'nın kardeşi (veya ağabeyi, neyse).
 • kardeşi yurdagül erkoca (bkz: yurdagül erkoca) nın aksine acayip iyi motive eder. aslansın kaplansın diye işe gönderir. kilit lafı "haklısın abi, olmaz tabi" dir. salata tabağına dönüşmüş ağzınla ve gazınla işine yüklenirsin. günler geçer ama söylediklerinin hiçbirini gerçekleştirmez. ama sen o sırada çoktan çarkın içinde kaybolup gitmişsindir. sinirlendiğin ve canını sıktığınla kalırsın. verdiği sözleri tuttuysa işin içinde bir "resmi evrak" parmağı olduğundandır.
 • az evvel vefat haberini öğrendiğimiz solcu, yazar. solculuğuna burun kıvıran odatv denen dangalakistan tırnağı bile olamaz. ha bir de soner efendi gibi yalılardan palavra sıkmadığını ekleyelim.
 • iki gün önce, yakalandığı amansız illet kanser yüzünden yaşamını yitiren yazarımız.

  gençlik çağına yeni yeni adım attığım yıllarda okuduğum "yitik zaman satıcısı" kitabıyla başımda esen kavak rüzgarlarını dağıtmıştı o. öykülerinde anlattığı devrimci kuşağın zamanda sessiz sedasız yitip giden yaşamları çok dokunmuştu bana. yurdaer erkoca'nın gidişi de öyle oldu. sessiz sedasız.

  "yitik zaman satıcısı"nı o zamanlar kalbimi kıpırdatan birine okuması için vermiştim. okuduktan sonra iade edecekti. kitap hiç dönmedi bana. belki de yeni flörtüne vermişti, kim bilir? o nedenle şimdi ne zaman kitabı elime alsam kendi aldatılmışlığım ve pır pır eden kalbimin nasıl kanat kırdığı gelir aklıma.

  kitabın baskısını yıllarca beklemiştim. başka başka şehirlerde aramıştım. çoğu kitap satıcısı adını bile anımsamıyordu artık. yitip gitmişti. son baskısını yirmi yıl sonra alabildim elime, ama şimdi de yurdaer erkoca'yı kaybettik. keşke yitiklerimizi ve zamanı bize verecek olan o satıcı gerçek olsaydı.

  http://www.birgun.net/…tay/yurdaer-icin-130785.html
 • sessiz sedasız gitmiştir, hiçbir dergiye kapak olmayacaktır. fakat yazıları hep bizimle olacaktır.