• siyah ve uzerinde nacizane kurukafa yahut benzeri figur bulunan ti$ort gordugunde "aha satanist bunlar" diyen. dugun dernek kimin olursa olsun farketmeyen oynayip gobek atan, yazin kokan, her$eyi cok bilen, ele$tiren, yol gosteren (bi hata edip gosterdigi yoldan gidipte tarumar olursaniz sorumluluk kabul etmeyen), boyle gelmi$ boyle gider (bkz: koyun) sozunu katiyen aksatmadan repeat eden insanlar guruhu.

yedil yil sonra gelen #1: bu entry yazildiginda satanist olaylari henuz patlamami$ti.. sadece potansiyeldi, medya acigi bulup gomdu kafayi.

yedi yil sonra gelen #2: sozlukte $u an unuttugum birilerinin super ifade ettigi gibi; oryantal star, pop star gibi yari$malara oy atar gibi secimlerde oy veren, siyaset tarihini tamamen yok sayan halkim.
  • yabanci dil orenirken once kufurleri orenen, yabancilara turkce oretirken ise once kufurleri oreten insan
  • leman agziyla turkiyeli insan.
  • traktör gibi ingilizce konusurken abi bu amerikan aksani mi ingiliz aksani mi diye saatlerce tartisma yapan insan modeli.
  • kullanan en sıradan kişilerin "sıradan" olmadıklarını belirtmelerine yarayan sözcük
  • ne uzuuuuuuuuun ne kısadır, yalancı, düzenbaz, anasına bile küfreden (küfürlerin çoğu annelidir!), kullanmayı seven, yenilikten olabildiğince uzak, yemeyi içmeyi seven ama icraate gelince olabildiğince kaçan, telefonla konuşurken bile önünü karıştıran, eğitim ve görgü düzeyi düşük, kadınları kızları okula göndermeyendir, sevgisini göstermemeyi maharet, kabadayılık ve insan kırmayı da matah bir şey sanır, onca düzeltilmesi gereken şey varken (ekonomi, politika, kültür, sanat, beşeri ilişkiler, araştırma-geliştirme), televole kültürü alan insandır.
    yakışıklımı? bilmem onu kendine sor
  • yurdum insanı girişimcidir, fırsatlardan yararlanmasını bilir.bir deprem oldu mu daha yardım konvoyu bile yola çıkmadan 30 kişi kamyona toplanıp samsundan izmite insanların açıkta kalan mallarına bişey olmasın sahip çıkalım diye yola çıkabilir.
  • "bizim ülke insanları ikiye ayrılır; birincisi yurdum insanları. basittirler yoruma açıktırlar. ikincisi de benim gibi entellektüel yapıda olup çevresini eleştirip gözlem yapanlar." diye bağıran söz.
  • çok göreceli bir söz.. fakat söyleniş yerlerine göre ukalalık,eziklik gibi kötü tanımlamalar edinilebilir.. sözü söyleyen kişininde* "yurdum insanı" olduğu ve aslında iyi analiz edildiğinde kastedilen vurgunun daha azınlık bir kitleye hitap ettiği gerçeği ortaya çıkar..
hesabın var mı? giriş yap