şükela:  tümü | bugün
  • tam metni "yüreğin yetiyorsa; incirlik'i kapat, görelim senin eyyt'inin yiğitliğini" olan meral akşener beyanatı.

nato üzerinden karalamaya çalışılan meral akşener güzel bir noktaya değinmiş.

buradanda izleneceği üzere çankırı'da söylediği bu söze bir cevap gelecek mi acaba?
  • normalde bu tarz çıkışlar bizim halkta çok prim yapar. ancak ana akım medya böyle cesur bir çıkışı kesinlikle yayınlamayacak, onun yerine fetö'nün şifreleri olarak bu sefer age of empires hilelerini felan haber yapacaktır. o yüzden de halk bunu bilmeyecek ve büyük resmi kendince görmeye devam edecektir.

büyük resim
  • (bkz: incirlik'i)

muhtemelen 5. sınıf türkçe dersi falan.
  • "yüreğin yetiyorsa" denmez ona "götün yiyorsa" denir yavrucum...
    yürek "aşk" gibi konularla ilgilidir.
  • koskocaman üssü musluk ile eşdeğer tutan kişi beyanatı. gerçi malum şahsın da böyle çıkışları vardır, haliyle birbirlerini tamamlıyorlar.
  • 54. hükümetin içişleri bakanı tarafından söylenmiştir. dönemin milli savunma bakanı da, dışişleri bakanı da kendi partisindendi.

hatta dışişleri bakanı doğrudan, kendisini siyasete sokan istanbul'un gülü kod adlı tansu çiller’di.

kendileri neden kapatmadı acaba?
  • kendilerinin zamanında böyle kriz yoktu. bu kriz o zaman olsa emin ol yapalardı.

ispatı da yunanlılar kardağa çıkmak istediğinde verdikleri tepkidir. bazı çapsızlar gibi sabrımız test etmeyin dememiş gereğini yapmıştır. bazıları gibi boş yapmamışlar adaya bayrağı diktiler. geri vites recebin yaptığı gibi türbe nakli gibi abukluk değil masaya çıkarıp vurmayı tercih ettiler.

yunanlıların işgal ettiği 17 ada vardı ne oldu ona?
  • takipçilerinin kendilerini eleştirenlere akp’yi örnek verdiği partinin başkanının açıklamasıdır. bir de abd ile türkiye arasında sorun olmaması, acaba tansu çiller’in abd ajanı düzeyinde olması olabilir mi? böyle kriz yoktu çünkü dyp’nin abd’yi üzmek gibi bir planı yoktu.

israil ve abd ile 54. hükümet kaç tane anlaşma yapmış açın bakın. sonra gidin millete akıl verin...

edit: abd vatandaşı olan ve mit tarafından cia'ye çalıştığı iddia edilen çiller zamanında abd ile kriz olmaması, çok normal gibi geldi bana. kriz olması zaten ülkenin nispeten bağımsız bir pozisyona geçebildiği anlamına gelmez mi?

edit: 400.000 türkoğlu türk’ün sınırdışı edilmesi hakkında genelge yayımlayıp milliyetçilik diskuru atmak da ancak 90’lara yakışırdı. sene 2018 uyandırayım...

edit: sanırım bu açıklama da “siyaset”.
  • meral aksener'in siyaset yapiyor olduguna dair soylemidir. ve evet, basligi acana katiliyorum. ana akim medyada sansurlendigi icin normalde bilinmeyendir. kendisinden baska duzgun muhalefet partisi lideri de yoktur.

zamaninda devlet bahceli'nin "assana apo'yu" seklindeki diklenmesi gibidir. apo asilmasin diye bizzat imza verdi sonra. roller degisse rte seslenecekti bugun meral hanim'a "afrin'de mehmetcik sehit olurkeeen" , "abd'nin sozunden cikamaaaazssiinniizzz" vs. vakti zamaninda mitinglerde temsili cift anahtarlar dagitiliyordu falan. bunlar hep siyaset, hep muhalefet.

mevcut siyasi sistemde eli yuzu duzgun gurur kaynagi tek siyasetci insandir. emsali yoktur. partisi turkiye icin son umuttur.

ayagina tas degmesin.

edit; evet. tabii ki siyaset. hatta olasi erken secim (gerci kesinlikle erken secim olmayacak denmis, abdullah gül'ün yalancisiyim) calismalari, tanitim calismalari da diyebiliriz. sadece basligin konusundan hareketle yazdim. siyaset degil mi simdi bu?

edit 2 ; abdullah gul'un yalancisi olmak..............

ben karsinin yalancisiyim.........