şükela:  tümü | bugün
 • karadeniz'e kalan albümünde koliva'nın yorumladığı anonim ezgi. rakı ile bira ile çok güzel gitmektedir, daha değişik alkol çeşitleri ile deneyenlerden yorum bekliyoruz, saygılar.

  ilgili link
 • kazım koyuncu nun arkadaşları tarafından yıllar sonra ortaya çıkarılmış olan solo ses kayıdı olan şarkıdır

  https://youtu.be/ppihulookou

  her dinleyişte kazım abiyi hep kaplar içimizi bir hüzün bir yaşam sevgisi gibi diyeyim ama garip duygular işte.

  45 yaşında olacaktı yaşasaydı.
  belki baska ne şarkılar türküler duyacaduk ağzindan bal yesun.
 • kazım koyuncu'nun vakti zamanında kendince kaydettiği bir anonim şarkı. yıllar sonra bu kayıt arkadaşları tarafından bulunuyor ve yayınlanıyor.

  https://www.youtube.com/watch?v=eukoxolq5hq

  şarkıyı kazım koyuncu'dan dinlemek çok güzel. hazırlanan görüntüler ise bir o kadar daha... son birkaç aydır, ülke gündeminden, ondan, bundan sıkıldığımda, içim karardığında açıp seyrediyorum. ülkemde böyle güzel insanların da var olduğunu hatırlamak geleceğe olan umudumu yeşertiyor. bu memleket, bu insanların güzel yürekleri, bu çocukların gözlerindeki parıltıyla, dayatılmak istenen tutsaklıktan kurtulacak, yükselecek ve sonsuza kadar payidar kalacaktır.

  kazım koyuncu'dan;
  "bu arada; hiç başımızdan eksik olmayan gökyüzüne, günün karanlık saatlerine, ara sıra kopsa da fırtınalara, bir gün boğulacağımız denizlere, eski günlere, neler olacağını bilmesek de geleceğe, kötülüklerle dolu olsa bile tarihe, tarihin akışını düze çıkarmaya çalışan tüm güzel yüzlü çocuklara, donkişotlar 'a, ateş hırsızlarına, ernesto "çe" guevara'ya, yollara-yolculuklara, sevgililere, sevişmelere, sadece düşleyebildiğimiz olamamazlıklara, üşürken ısınmalara, her şeyden sıcak annelere, babalara ve tadını bütün bunlardan alan şarkılara kendi sıcaklığımızı gönderiyoruz. kötü şeyler gördük. savaşlar, katliamlar, ölen-öldürülen çocuklar gördük. kendi dilini, kendi kültürünü, kendisini kaybeden insanlar, topluluklar gördük. yanan köyler, kentler, ormanlar, hayvanlar gördük. yoksul insanlar, ağlayan anneler, babalar, her gün bile bile sokaklarda ölüme koşan tinerci çocuklar gördük. biz de öldük. ama her şeye rağmen bu yeryüzünde şarkılar söyledik. teşekkürler dünya."
 • kazım'ın kaydını kim bulup paylaştıysa var olsun. anlamadığı sözcükler kolay kolay etkilemez insanı böyle.

  ixxi moxta zuğa dalga ceççordrun
  sk'ani sevdaluği var gomoç'ondrun
  gomaşinas guri eşkemigordrun
  haşo moy moğodi ey yarişkimi

  yüreğum yüreğum yanar benum yüreğum
  senden ayri duştüm yavrum ağlar ağlar gezerum

  hû dost yâr