• yurt konserve'nin şahane konservesi. gün itibariyle bim'de 2.40 tl'dır efenim.

(bkz: bim'de satılan muhteşem ürünler)
  • şu ana kadar yediğim konserve barbunya pilakiler arasında ev yapımına en çok benzeyeni. hatta tabağa koyup evde yaptım derseniz konserve olduğu anlaşılmaz bile.
  • bunu öyle soğuk soğuk yiyince pek bi şeye benzemiyor ama tavada bir iki dönderin, şöyle bi ısınsın, kıvam alsın; sonrasında değmesinler keyfinize.
  • toptancılara geliş fiyatı 1,2 lira olan barbunya pilakidir.
  • içindekiler kısmına bakıp kopya çektiğim ama denemelerimde aynı tadı asla yakalayamadığım lezzetli pilaki.
    orta boy kayık tabağa iki kutu açıp, biraz limon sıkıp, üzerini de incecik limon dilimleriyle ve maydanozla süsleyip misafire çıkartmışlığım bile var.
    ağzım sulandı yazerken gene...
  • pilakide illaki mottosuyla beni derin felsefik dusuncelere gark etmis marka.
  • muadilleri arasinda en lezzetlisi ve yag orani en dusuk olani + catali da var.yag orani en yuksek olan icinse tat barbunya pilaki.
  • bu yurt ürünlerini keşfeden bir tek ben miyim diye hayıflanıyordum, üzülüyordum, dertleniyordum.

hatta bu serinin en mükemmel ürünü ile ilgili olarak açtığım başlığın sözlük gibi bekarı bol bir ortamda tek entaride kalması psikolojimi derinden etkilemişti.

(bkz: yurt etli kuru fasulye konservesi)

ama evet, gören görüyor demek ki, barbunya pilakisi de muadilleri arasında rakipsiz zaten yurt'un.

iyi ki varsın yurt!
  • f/p açısından yenilebilecek en ucuz hazır ürünlerinden birisidir.hakikaten güzel ve ucuz.
  • üniversite zamanında kurtarıcım olan, bim'de görünce çocukluk aşkımı görmüş gibi olduğum efsane barbunya pilaki. rejim yapmam gerekirken 400gr'lık kutusunu tek oturuşta bitirtebilen bir lezzet.
hesabın var mı? giriş yap