şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yurtdışından alınan apple ürünlerinin global garantisi artık türkiye'de geçmeyecek olması olacaktı başlık ama malum 50 karakter. simkart destekli olan ürünlerinin tümünün 1 yıllık olan ve uzatılabilen uluslararası garantisi artık türkiye'de geçerli olmayacakmış.ya parasını verip yaptıracakmışsın ya da uluslararası garantisi geçerli olan başka bir ülkeye gidince tamir ettirilebileceksin.onu geçtim burdan aldığımız bir ürün yurtdışında bozulup , orada yenisi ile değiştirilirse türkiye'ye dönüldüğünde onunda kayıt ettirilmesi mecbur olacakmış.

  hayatımda duyduğum en saçma olay. bakalım yine kimlerin cepleri dolacak?zamanında ithal ürünlere extra vergi konsun diyenler vardı, ürünlerini daha geliştirmek yerine, bu haber onları fazlasıyla mutlu edecek gibi. tebrikler artık ürünlerinizin kalitesini dahada düşürebilirsiniz, nasılsa millet almaya mecbur.

  link
 • "ekranım çizildi diye verdim bedavaya yenisini verdiler mehehehhehe" diye gülenler düşünsün.
 • apple kullanıcısı değilim, ama olsaydım da çok da sikimde olacak olan karar olurdu. yurtdışına çıkart tamir ettirirsin, çıkan biri olur verir yine ettirirsin. 5000 tl'lik telefonu alıyorsan bir zahmet yurtdışına istediğin zaman çıkabiliyor ol.
 • bu apple'ın aldığı bir karar sonucu mu gerçekleşmiş, yoksa hükümetin böyle bir şeye kısıtlama getirme yetkisi var mı merak konusu olan uygulama.
 • çok afedersiniz s.kimde bile olmayan gelişme. bozulursa bozulsun. gerekirse çöpe atarım yine buradan telefon almam.
 • apple türkiye'nin mea bölgesinin tüm telefonlarına bakayım derken beyni patlatmasıyla alınmış doğru bir karar. gerçek sorunu olanlar için nispeten rahatlamış olur kuyruklar.

  hastane koridoruna çevirdiniz yeminlen güzelim store'ları.
 • sürekli bi bokun vergisini vermeye de ne kadar meraklı aptallar var..
  arkadaş zaten alırken o vergiyi vermişim değil mi?
  yurtdışıan çıkmışım ve bozulmuş..
  orada da değiştirmişler..
  eee?
  ülkeye dönünce vergi!!
  yok ea!

  valla bu aptal uygulamayı kim yaptı bilemiyorum ama her fırsatta vatandaşa kazık sokmaya meraklı bir vergi olayımız mevcut..
  yakında hava alma vergisi de çıkarsa hiç şaşırmayacağım!!
  haa itiraz var mı? yook.. herkes memnun.. :))))
 • hayli asparagas kokan haber. apple'ın apple olmasının en büyük sebeplerinden biri dünya çapında devam eden düzgün garanti olayıdır ve garanti, değişim vb. konularda en ufak çirkeflik çamurluk yapmak şöyle dursun bilakis tam müşteri memnuniyeti odaklı özenli çalışmalarıdır. bir ara samsung'a bulaşma hatasına düştüğümde bu konularda apple ve diğerleri arasındaki dağlar kadar farkı pek çok defa görmek zorunda kaldım bizzat. apple'ın tüm dünyada devam eden bu muazzam garanti+değişim politikasını sadece türkiye'de değiştirmek hayli abesle iştigal olacaktır. apple türkiye'den resmi açıklama gelmeden inanılası değil

  edit: gerçek çıktı ya! adamların markasının en önemli unsurlarından biri olan dünya çapında garantiyi türkiye'de değiştirmek zorunda bıraktık. bravo hakkaten diktatörlüğün tanımına her gün yeni yaratıcı cevaplar üretiyoruz. zengin götürecek yurtdışında tatili sırasında bedava değişim yaptıracak başka ülkede, fakir burada değişimi rüyasında görüp ancak hayvan gibi para ödeyerek tamir ettirmek zorunda kalacak. tabi canım fakir de fakirliğini bilsin vestel alsın ne işi var ayfonla mayfonla
 • türk teknoloji web sitelerinde de çıkan haber. ama hiç kimse bu haberin ana kaynağını belirtmiyor. hemen atlamamakta fayda var.