şükela:  tümü | bugün
 • yurtdisina cikma harci ödendiğinde pasaporta yapıştırılan pul.
 • tipi sokakta satılan her hangi bir pula benziyor, olsa olsa 100-200 bin bişeydir.
 • 50 dolar veya 70 milyon olarak sabitlenmis fiyata sahip, pasaporta yapistirilan pul
 • ataturk havalimani dis hatlar terminalinde danisma yaninda bulunan maliye masasindan 24 saat temin edebileceginiz puldur. pasaportunda isci ibaresi bulunanlar, yurtdisinda ogrenci olduguna dair belgesi bulunanlar ve cifte vatandaslar icin gerekli degildir.
 • thy'den az önce aldigim emaile göre artik havaalanina gelmeden halletmek zorundaymisiz bu mereti. yurtdisina cikisi nasil daha da zorlastirabiliriz diye düsünmem icin bana maas baglasalar, ben de günlerce oturup düsünsem bu kadar yaratici olamam. ya kardesim oldu olacak mayin döseyin dis hatlar girisine, hic gidemeyelim, daha ucuz, daha temiz cözüm, en azindan cirpinmayiz.

  (bkz: alinteri degil copy paste)

  "

  istanbul valiliği atatürk havalimanı mülki idare amirliği tarafından gönderilen 27.09.2007 tarih ve 2724 sayılı yurtdışı çıkış harcı konulu yazısında;

  yurtdışı çıkış harç pulu satış uygulamasında, atatürk havalimanı gümrük saymanlık müdürlüğü'nce pasaport veya yolcu biletlerine tek tek pul yapıştırılmak suretiyle yapılan işleme son verileceği, 30.03.2007 tarihli resmi gazete’de yayınlanan yurtdışına çıkış harcı hakkında kanunun uygulanmasına dair 1 seri no’lu tebliğin (4.1) fıkrasında belirtildiği gibi toplu taşıma araçları ile yurtdışına yolcu taşıyan firmalara ait biletlerde, bileti düzenleyen gerçek ya da tüzel kişiler tarafından yurt dışı çıkış harç pulunun sağlanmasının gerektiği bildirilmiştir.

  bu nedenle;
  istanbul atatürk havalimanında gümrük saymanlık müdürlüğü’nün yapılan harç pulu sağlanması işleminin en son 21 ekim’e kadar uygulanacağının belirtilmesine istinaden, 22 ekim 2007 tarihinden itibaren yurtdışı seyahati olacak yolcularımızın istanbul atatürk havalimanı'nda mağduriyetlerinin önlenmesi amacıyla; mutlaka havalimanina gelmeden önce yurtdışı çıkış harç pullarının, bilet satış noktalarımızdan ve/veya bankalardan temin etmesi gerekmektedir.

  saygılarımızla.

  "

  (bkz: sınırda hizmet yoktur)
 • e-bilet teknolojisinden haberdar olmayan biyikli ve gri takim elbiseli amcalarin duzenlemesiyle iyice sinir etmeye baslamis pul. dilimden* ufak bir kagit parcasi nasil bu kadar cileye sokar anlayamayorum sozluk.
 • geniş bir vakitte bankaya gidip 10 tane alarak uzunca bir süre hatırlamayacağınız dert. 150 ytl eder...
  "şekerim nereye harcamıyoruz ki 150 ytl" sözleriyle kesenizin gücünü belli edersiniz; bir de cuzdanda prezervatif taşır* gibi pulları görünür yere istifleyip "her hafta sonu dışardayım" havası verirsiniz... sadece 150 ytl ye!
 • uzunköprü'de türk tarafından çıkarken pasaport kontrolü sırasında 15 ytl kar$ılığında da alınabilir.
  önceden bankaya gidip almazsanız gece soğuğunda trenden çıkmanız gerekebilir.
 • statum degismedigi halde tc'den cikarken bazen odeyip bazen de odemedigim harac. kapidaki polise veya polisin o gunku moduna/cehaletine gore degisiyor sanirim. cagdas ulkelerde esamesi okunmayan capsizlik ve soygun ornegi.

hesabın var mı? giriş yap