şükela:  tümü | bugün
  • yikik dökük, harabe evler olur ya hani, içine bol bol sicilmis; yurt disina cikinca o evlerden cikmis, boktan kurtulmus gibi hissediyorum hep.
  • gidilen ülke insan gibi bir yerse, "çok absürd bir şey olmazsa kimse bana burda bir şey yapmayacak" hissi. aynen herhangi bir sebeple korkuya kapılıp, tedirgin olup, mesela çıldırmış bir köpekle burun buruna geldikten sonra o tehlikeden kurtulmak gibi... güvende hissetmek yani, güvende hissetmenin verdiği o çocuksu sevinç..

    türkiye'nin farklı şehirlerinde güvensizlik hissimin arttığı oldu ama kendimi tam güvende hissettiğim bir yer pek hatırlamıyorum. illa çıkıyor bir yerlerden insanı geren bir tip, hiçbir şey çıkmasa şahin görünümlü doğan çıkıyor.

    aynı şekilde korkudan bütün zamanımı diken üzerinde ve mirket gibi sürekli sağıma soluma bakarak geçirdiğim ülkeler de oldu (afrika ülkeleri), ama tam tersi şekilde sürüsünün güvencesi altında kendini su birikintisine atan bufalo yavrusu gibi sokaklarında kollarımı aça aça dolaştığım ülkeler de oldu.