şükela:  tümü | bugün
  • dünya liderimiz erdoğan ve akp sayesinde hamd olsun 2021 yılı itibari ile gerçekleşmiştir.

işin vize alınması vs kısmından bahsetmiyorum

iki genç, ya da orta yaşlı çift ya da emekli bir çift 1 hafta için avrupa tatili hayal etse

iki kişi fırsat promosyon bilet gidiş dönüş: sıfır euro . mille bedaya gidek gelek amk! söylediğim uçak biletini pahalı bulanlar için bir yöntem

bir hafta 2 yıldızlı pansiyon otelde kalsalar: 600 euro
    ölmeden yeme içme 500 euro
    sigorta, müze, ulaşım, turlar, hediyelik alışverişi 500 euro
    vize vs 200 euro
    2-3 yıllık pasaport ücreti yurtdışı çıkış ücreti vs 200 euro

en ölüsü 2000 euro

edit: uçak bileti gidiş dönüş çok diyenler var sıfır yazdım,

bir de hesap yapanlar var ki rezillik diz boyu: neymiş günlük 20 euroya doyarmışız. tatile giden turist miyiz yoksa iltica etmeye mi gidiyoruz? manyak mısınız? yazıklar olsun hala mesaj atıp aç köpek gibi gezerek, otostop çekerek bilmem marketten bisküvi yiyerek ucuza tatil yaptım diyen andavallar var. yazıklar olsun

tl ye çevirmek gerek 18.500 tl civarı bir tutara saçma sapan bir haftalık tur, hem de uçak bileti bedavaysa

bu ülkenin vatandaşının itibarını yerin dibine sokanlar utansın, berat albayrak utanabilir
  • dunya liderine gelene kadar korona var. ve o konuda da dunyada pek durust bir intiba birakmadigimiz icin muhtemelen 1 yil daha avrupa zengin, fakir herkese hayal.
  • orta ve dar gelirli aileler için yurtdışına çıkmak hayal değil endişe etme.sadece imkansız.
  • ne yazık ki doğru tespit. kuru da kenara bıraktım, 10 senelik pasaport ücretinin şu an 1265,40 tl civarı olması lazım. mesela benim bu sene pasaportumun süresi dolduğu için yenilemem gerekiyor. en başta bu parayı vereceğim. sonra artık en dandik ülkeler bile bizden vize istediği için en az 80 euro vize parası ödemek zorundayım. bakın hala daha seyahate geçemedik ama masrafım 2000 tl'yi geçti şimdiden.

:)
  • niye biz geçen idlip'e gittik. gerçekten her şey çok uygundu üstelik bizi çok seviyorlar.
  • 'akp türkiye'sinin, sayesinde kocaman bir hapishane olduğu'başlığı da olabilirdi.
    zaten çıkmak isteseniz de gidemezsiniz.
    eskiden laiklik-atatürkçü cumhuriyet
    sayesinde bir şekilde ayrıldığımız orta doğu çukuruna
    van minıt'la, suriyeli kardeşlerimiz, afganlı dindoşlarımız,
    zombi gibi ışid oldukları halde soydaşımız diye aldığımız türkmen
    özbek,kırgız,kazak,moğol artık hiçbir ortak noktamız kalmayanlar,bir türlü neden burada gezdiğini
    bilmediğimiz kuzey ıraklı,arakan,somali,yemen,kenya,cibuti,
    sudanlı afrikalıları da ekleyince saplandık kaldık.
    şimdi artık avrupa, abd bile araplar ,suriyelilerle dolu.
    hava alanları arap, afrikalı kaynıyordu geçen yıl.
    newyork kapkara kıvırcık arap kafasıyla doluydu.
    o değil de bu islam ülkeleri milletinde hiç vatan sevgisi yokmuş be!
    hepsi hem müslümanlık taslıyor hem de hristiyan ülkesinde yaşamak istiyor.
  • tüm avrupa aşılanınca elbette hala virüs tehlikesi olan ülkelere adamlar kısıtlama getirecektir.

hele bu ülke türkiye gibi zaten elinde vizen olmasına rağmen kapıda ağlattıkları bir pasaporta sahip bir ülke için işleri daha da karmaşık hale getiriyor.

iş için bile gidememe durumumuz var, ne diyeyim hala elimizde aşı yok olanın da ne olduğu belli değil.

tanım : doğru önermedir

bonus : https://www.sozcu.com.tr/…n-turke-vize-yok-6207898/
  • yurt dışı mı? sanki yurt içinde gezebilecek durumdayız!!!
  • bu durum daha önce hiç yurt dışına çıkmamış biri olarak beni çok üzüyor. küçükken sorarlardı en büyük hayalin ney diye, dünyayı gezmek derdim. daha gürcistan'a bile gidemedim lan. ülke ekonomisi böyle devam ederse bırak yurt dışını yakında şehir dışına bile çıkamayacağım.

emeği geçen herkese yazıklar olsun.
  • (bkz: vize)