şükela:  tümü | bugün
 • türkiye'nin finansal kurtuluş hamlesidir.

  her toplum ürettiği malı dünyaya satarak para kazanır ve zenginleşir. abd iphone üretiyor, güney kore samsung galaxy üretiyor, suudi arabistan petrol üretiyor, almanya mercedes üretiyor, fransa eyfel kulesi anahtarlıkları üretiyor, çin her şeyi üretiyor ve bunları dünyaya satıyor.

  peki biz ne satacağız? bizim ürettiğimiz mal nedir?

  tabi ki kezbanlar.

  şimdi bu söylem size çok komik hatta aptalca geliyor, dalga geçtiğimi düşünüyorsunuz, değil mi? ama türkiye son birkaç yılda dünyaya kezban ihracıyla milyar dolar gelir elde etmeyi başardı.

  türk dizilerine bakın, baştan aşağı kezbanizm. kezban karılar zengin oğlanların peşine düşüyor, kezban karılar gelinlik ve düğün hayali kuruyor, kezban karılar her bölümde gelinlik giyip peri masalı gibi düğün yapıyor, kezban karılar kocalarını fettan karıların elinden almak için savaş veriyor, kezban karılar kaynanasıyla, görümcesiyle savaşa giriyor ve bu öyküler dünyada büyük ilgi görüyor. dünya televizyonlrına milyar dolarlık dizi satmayı başardık mı, başardık. yani kezban malı, bildiğin peynir ekmek gibi satılıyor.

  dolayısıyla, kezbanlarımızı sadece dizi piyasasında değil, başka alanlarında da ürünleştirip ihraç etmeyi başarmamız halinde bizi büyük bir zenginlik bekliyor.

  türkiye'nin petrolü kezbanizmdir.

  kezbanlarımızı satalım ve zengin olalım.