şükela:  tümü | bugün
  • erdoğan, yurtdışına para kaçıran iş adamlarını uyarmış. ilginç bir uyarı. acaba kimler ne paralar kaçırıyor. geçenlerde yiğit bulut da ülke batacak diye yurtdışına para kaçıranların takip edildiğini yazmıştı.

kaynak
  • yakinda yurtdisina cikislari da yasaklar.

mantikli dusununce; ben bir isadami olsam bu ulkede 1 dakika olsun para tutmam. butun mal varligina kanunsuz olarak cokmeleri bir khk'ya bakiyor.

ayrica bu tavir, islamci tayfanin dusunce yapisinin tipik bir yansimasi;
    insanlar neden paralarini yurtdisina cikariyor, neden yatirim yapmaktan korkuyor gibi sorulara cevap aramak ve cozum bulmak yerine, aleni tehdit ve baski... yazik bu ulkeye.
  • yurt dışına para çıkaranlar neden affedilmeyecek? serbest piyasa geçerli değil mi? bu şekilde söylemlerle ülkeye yatırım yapanlar tedirgin olmaz mı? bu ekonomik zorluklar çeken bir ülke için yangına körükle gitmek olmaz mı? yasal yollarla kazanılan para istenildiği gibi kullanılamaz mı? yoksa ben mi yanlış biliyorum?
  • manası şudur: dinleyin lan yandaş ******* şirketler, o kadar avantayı imtiyazı size boşuna mı verdik lan *******? kafasına göre iş yapanı *****.
  • o zaman işe bi zahmet iktidarın ilk yıllarında bol bol reklamını yaptıkları ülker'den başlasınlar!
  • ortamlarda diktatör değilim dersin sonra, kim bilecek.
  • (bkz: man adası)
  • (bkz: yurt dışı)

edit: başlığı düzenleyen admin başkan olsun.
  • ---bu enrty'de yazanlar tamamen hayal ürünüdür---
    murat ülker'le zat-ı şahaneleri para konusunda ters düşmüşler, ülker grubu sessiz sedasız ingiltere'de bir şirket kurup gayrimenkul vb varlıklarını bu şirket üzerine geçirmiş, bu durumda türkiye cumhuriyeti'nin bu varlıklara birşey yapabilmesi mümkün değilmiş. ülker, türkiye'deki üretimini %30'lara düşürüp diğer ülkedeki fabrikalarının üretimini arttırmış. ülker deyince de aklınıza "çayda kahvaltıda yenir. acaba nedir nedir?" gelmesin. dur yanlış oldu, o eti zaten. ülker deyince de aklınıza sadece püsküüt ya da yurt içine üretilen ürünler gelmesin. streçten pvc'ye, demirden kahveye kadar zibilyon tane markası var firmanın. üretim, mümkün olduğunca yurtdışına kaydırılıyormuş. (bkz: biz öyle duyduk)
  • yakinda bankalardaki mevduata da khk ile erisim ve kullanma sinirlamasi getirilirse sasirmayin.

bu gibi aciklamalar gittikce artacak.