şükela:  tümü | bugün
  • turk yemeklerini ozleyip yurtdisinda, "anamin yemekleri gibi degil ama olsun" dedirten ve yerken buyuk haz aldiginiz durum
  • almanya'da pek bir kolay, hatta zaman zaman sıkıcı oalabilen bir eylem.
  • yurtdisina gidip "degisiklikten" bikan insanlarin durumu
  • menüde "ezhogeleen soup" görünce allah allah hayırlısı yüce rabbimden diyerek (çünkü yurtdışında iman gücümüz kabarmalı, özümüz iffetimiz korunmalıdır) sipariş etmeyle gerçekleşebilir.
  • turkiye'de ecnebi mutfagi urunlerini mideye indirmekten daha zor olan eylemdir .
    zira turk mutfagi onca zenginligine ragmen tanitimi yapilmamis ve kendisini o rezil fast food'larla katletmeye pek bir niyetli vatandaslari sayesinde dunya siralamalarinda almasi gereken yeri alamamistir.
  • etin kalitesinden_ ya da daha dogrusu kalitesizliginden_ dolayi mumkun mertebe tavuk etli urunler ve mezeler tercih edilmelidir. ayrica turkiye'de yenilen yemeklerle mukayeseyi akildan cikarmak da cok onemlidir. boylece buyuk bir ziyafet olarak telakki edilebilir yurtdisinda turk yemegi yemek
  • (bkz: marinara soslu manti) da aninda es gecilmelidir
  • walla almanya da dakka ba$i gercekle$tirilebilecek bir eylemdir.. yalnız $oyle bir durum vardir, turlu turlu kebap diye surekli doner kakalanmaktadir insanlara.. doner de a$iri soslu boyle yagli bi$eydir, guzelim yurdum donerini ozleten cinstendir..
    bi de alman orijinli restoranlarda da bulunmaktadir bu tur yurdum yemekleri, amma velakin bunlarin malzemesi gavur i$i bana komaz demeyin, zira ben bi keresinde alman yapimi aci biber ne ola ki diyerek pizzama bolca katmi$tim, daha sonra rengim kirmizinin tum tonlarini alinca soru$turdum ogrendim ki bizim alman restoran sahibinin kankasi turkmu$ ve o pulbiber gaziantep ten geliomu$..