şükela:  tümü | bugün
1543 entry daha
  • ilk cikica baya sasirdigim bir kac sey.
    1. ciplak ayakla sokakta dolanan kadinlar.

2. toplu tasimada tek basina okula giden ill okul ogrencileri.

3. eve temizlige gelen erkekler.

4. taksi soforu veya erkek berberi kadinlar.

5. topluluk icinde sumkurmenin ayip olmamasi.

6. ailesinin hali vakti gayet iyi olmasina ragmen okurken part time garsonluk kasiyerlik yapan gencler.

7. belli basli bir iki sey disinda her milletten insanin asagi yukari birbirine hal tavir vs konusunda benzemesi. bir almanin bir turkden o kadar da farki yok, iki de insan. iki turk bir birinden ne kadar farkli olabiliyorsa o kadar, farklilar. fakat her milletin belli bir ekolu var. mesela
    1.1 turkler gercekten cok samimi genelde daha rahat.
    1.2 almanlar cidden mesafeli biraz, samimiyet kurmak daha zor. onun disinda yaptigi ise saygi olayi var harbiden. ve direktler genelde, yani ne diyorsa o, altinda mana aramamak lazim. 3 te bulusacagiz diyorsa tam ucte bekler. bu iste genel fark.
    1.3 cinliler genelde cok indirektirler yani soylemek istedigini pat diye soylemez dolandirir ima eder. onun disinda genelde mesafelidirler. kendi ulkelerinden insanlarla daha cok sosyalesirler.

1.4 hintliler ise turklere baya benziyorlar cok buyuk bir fark yok. biraz daha mesafelidirler sadece.

1.5 fransizlar biraz individualist lerdir. onun disinda cok mesafeli degiller. fakat harbiden ben merkezci dusunurler.

1.6 italyanlar turklere en benzeyen millet heralde. hic bir fark yok nerdeyse. tek fark daha rahattirlar.

1.7 ispanyollar daha ben merkezcidir ve bir o kadar rahattir.

1.8 norvec izlanda finlandiya isvec

buranin insanlari asiri ben merkezci ve bireyseldir. mesafeli olurlar. fakat bir alman is disiplini yoktur.

1.9 ruslar bunlar almanlardan daha direkt ve daha mesafelidir. espri olayina uzaktirlar biraz .

1.10 ingilizler
    bunlar italyanla almanin orta yolu gibidir. italyanlardaki asiri samimiyet yoktur. almandaki o mesafe de yoktur. orta yoldur tam.

8.