şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dışarıdan muhafazakar imajı sergileyen, türkiye'de yaşamadığı halde türkiye'nin çok iyi durumda olduğunu söyleyen, o zaman türkiye'ye gelsene kardeşim dediğinde "yok kalsın, burası iyi" diyerek cevap veren, avrupa'da demokrat partiye oy veren, kendi ülkesindeki demokratlara ise küfür eden ikiyüzlü insanlardır.

  biliyorum çoğunuzun böyle akrabaları var. işte bunlar dünyanın en kaypak ve ikiyüzlü insanlarıdır.

  adamınızı seçin, ona göre davranın efendim.
 • burada yaşayıp "memleket çoh eyi,ameriga bizi kıskanıyor"diyenin alamancı yegenidir.
 • ağır bir itham olsa da böyle bir topluluğun varlığı bir gerçektir. kendileri de oy kullanarak bu ülkeye etki edebileceklerinden bu ülkede daimi yaşayan bizlere kulak vermeleri gerekmektedir. sadece yazları köye yada yazlık bir alana giderek ülkenin durumu hakkında bilgi sahibi olamazsınız. okumanız lazım , görmeniz lazım. ama en önemlisi yaşamanız lazım. biz yaşıyoruz işte bu ülkede.
 • zamanında bu ülkenin en çomar kesimi afedersiniz almanın bokunu temizlemeye gitti. tabii batının medeniyetinde çok iki yüzlülüğü alıp bu ülkeye sattı.

  ben genel olarak almancıları hiç sevmem. çok bağnaz ve sığırdırlar. zamanında başımdan ilginç bir olay geçtiği için fikirim çok nettir.

  burada ki çomardan daha radikladir o yüzden zart zurt diyerek konuşur ama gücü görünce aynen yalar.
 • türkiye’nin hollanda’dan daha yaşanabilir olduğunu savunan gurbetçidir. bir tanesi aynı şeyi almanya için de söylemişti ama o türkiye’ye geri dönmüştü. o iki yüzlü sayılmaz.*
 • bir kısmının böyle olduğu doğrudur.

  ancak genelleme yapıp insanları suçlamadan önce oraya giden insan profilini de göz önünde bulundurmak lazım.
 • ulan sabah sabah gene bayramlik agzimi, edirneli cingen damarimi actiricaksiniz bana.. gurbetci dedigin adam kim biliyo musun? elin almanlarinin helasini temizlemis, binlerce yuzbinlerce yillik sila ve ozlem gibi tasakli travmatize temalarindan nasibini haylice almis, omru boyunca ikinci sinif olmus bi adam..

  colugu cocugunu havaalanini temizleyerek, fabrikalarda enaigr isler yaparak, bi yandan da gurbette turkiyeyi yasatmaya calisarak buyutmus bi adam.. bu adamin turkiye ile ilgili politik kararini elestiren zihniyeti sikeyim.. gurbetcileri deniz feneriyle vuran ulkenin insanini sikeyim..

  lan adam, ozlemis ulkesini.. bilmiyo bile ne alemde.. bilmedigini gormek de ona aci veriyo, elem veriyo, kendini dislanmis hissediyo.. iki uc conconun arasina girmek icin, onlarin ozenti diliyle konusan fakir kizi gibi bu adamin psikolojisi..

  buna ikiyuzluluk diyen sosyolojiden ve insan ruhundan bi sik anlamayan hayvan, lan senin sittin senedir o siktigimin ulkesinde yasayan insanin, ardi ardina en les islamcilari secti, ona ne dicen? he dogru ikiyuzluluk degil, dupeduz salaklik..

  siktirin gidin simdi sosyolojik tespitlerinizi tvitierda kasin sonra da periskopta meme acan mentalitesi sikilmis turk gencligine bosalirsiniz..

  gurbetci ikiyuzlu degildir, gurbetci gurbettedir.. interpretasyon kabiliyeti yoktur.. vatandasi bile olmadigi ulkeye, belki yanlis belki manipule edilmis his ve dusuncelerle baglidir.. saftir.. hayati sizden iyi yasar, bunun coluguna cocuguna yazliklarla isimler takip, arkalarindan tasak gecen yuce turkler ismail yk ve onun gibi olanlari otekilestirenler, ceplerinde tasadiklari pasaportla, bildigi iki uc dille ve senin uc katin kazandigi parayla, o yasami size versinler diye,azicik egonuz doysun diiye tayyipin altinda , erbakanin altinda, aczimendide, siktigimin pkksinin ininde gururunuzu kaybettiginiz yetmedi mi lan? hala baska bi sinifa ve amerigaya bok atmaktan, komplo teorilerine lak lak yapmaktan sabriniz tukenmedi mi?

  lan siz nasi insanlarsiniz ki, sikile sikile vajen bolgeden kanamadan olecek olan butun degerlerinizi icin, baska gruplari suclayabiliyosunuz hala? dön bi kendine bak.. akp bastaysa, halkin coban diye degil.. sen buna karsi bi sik yapmadin diye..