şükela:  tümü | bugün
  • ben bu ülkede zirilyon tane insan modeli gördüm, hepsini anlamaya çalıştım, kısmen başardım da. ama bir tek bu arkadaşları çözemedim.

sosyal mecralarda vatan toprağına methiyeler düzer, memleket insanın dünyanın hiç bir yeriyle kıyaslanamayacak kadar üstün olduğunu falan söyler. işte yok efendim, şehitler ölmez vatan bölünmez, türkün gücünü göreceksiniz falan.

memlekete tatile gelir, abi türkiye gibisi yok naraları atar. biz şöyle bir ecdadın torunuyuz vs.

e peki kardeşim, neden gelip burda yaşamıyosun? yani seni bir şey yurt dışında yaşamaya mı zorluyor? evet galiba zorluyor ki orda yaşıyosun. e güzel kardeşim, seni bu kadar sevdiğin topraklara hasret bırakan bir millet nasıl bu kadar yüce oluyor lan?

ha pardon, herkes vatan haini de ondan değil mi?
  • benim de anlam veremediğim insan topluluğu. her yerde yurtdışında yaşamanın zorluklarından bahseder bu tipler. bir de gitmek isteyenlerle kavga falan ederler sosyal mecralarda, cennet vatanımız, neresini sevmiyorsunuz, vatan hasreti zor vs. diye ama gelip kendileri bile yaşamazlar bu kafa yapısında olmalarına rağmen burada. halbuki bunlar memleketine dönse de memleket hasreti çekmese, burada sürekli türkiye'den siktir olup gitmek başlığına yazan veya başlığı takip edip gitmek için kıçını yırtanlar da onların yerine geçse bir nevi mübadele yapsak çok tatlı olmaz mı sizce de? win-win durumu olacak yani. ben gidip bu dediklerinin hepsini çekmeye razıyım yeter ki sen gel ben gideyim hacı dayı. *
  • tespitlerden bir tespit. nokta atışı.

tuhaf bir milletiz. gurbete gidince memleketi özler , sosyal medyada ölürüm türkiyem nidaları atarız sonra memlekete dönünce vay amk keşke bir iş bulsaydım da oralarda kalsaydım , bok vardı da geldik oluruz. ikincisi sahici hissedilendir. göte giren şemsiyedir.

milliyetçilik tiriviri bizim millet için. aç karnı ne zaman doyar , eli başına ne zaman kavuşur , gurbette işleri ne zaman yola koyarsa işte o zaman tepeden biçmeye başlar. cehaleti, sloganla ört bas eder. ne kadar bağırırsa o kadar çok seviyordur milletini , devletini. ama çoktan gurbetin carkına girmiştir. tut tutabilirsen bizimkini. entelektüel entegrasyon sıfır ama seksuel entegrasyon 100%. onla sevisbunla sevis o klùp senin bu klup benim gez sonra bir memleket tatilinde annenin köyünden bulduğu kız ile evlen dön gurbete, bir hac farizasi, iki çocuk derken sonra facebookta millî irade nutukları falan.

bizdeki entegrasyon böyle. medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar amk.