şükela:  tümü | bugün
 • evet. yurtdışı seçim sonuçları ilginç geldi bana.

  isveç, norveç, hollanda, almanya gibi seküler ülkelerde tayyip önde. ama kuveyt, katar, iran, azerbaycan, bahreyn gibi daha muhafazakar ülkelerde ekmeleddin önde. sanırım oranın yerli halkı türk göçmenler üzerinde ters etki yapıyor.
 • isvec, norvec, almanya, hollanda gibi ulkelerde gocmen isciler digerlerinde ise expat muhendis ve yoneticiler oldugu icin son derece normal bir durum.
 • (bkz: afganistan)
 • bildigim ulke birlesik arap emirlikleri, bahreyn vb. , expat yoneticiler vb. denilse de, bu ulkelerde muhendis/yonetici vb. olanlarin sayisi azinliktadir. bu ulkelerdeki cogunluk turk vatandaslari, berber ve donerci (antakyali kardeslerimizdir, %90'i erdogan'dan tiskinirler). ekmel'e giden oylarin cogunlugu da bu kardeslerimizden gelmistir.

  not: umman'da 172 kisi ekmel'e, 72 kisi tayyip'e, 4 kisi de selahattin'e vermis. ama nedense, ekmel'e verenler muhendis ve yoneticiler iken, tayyip'e verenlerin egitimsiz, cahil kisiler oldugunu bilebilmis bizim aklievvellerimiz. afferim size.
 • avrupadaki işçiler dönsünler o zaman ülkekerine cum. bşk. larına.. uzaktan avrupanın köşkünde yaşayıp da benim kim tarafından yönetileceğime karar vermesinler..

  akp ' nin ilk seçilişinden bu yana seçmen kitlesi fikirsiz beyinsiz az beslenmiş alt sosyo-ekonomik sosyo kültürel grup.. onların içindeki sınıfsal öfkenin sesi.. adamlar türkiyeli burjuvaziden intikam alıyorlar .. hadi bakalım.. yolları yol değil de.. aslında burjuvazi getirdi onları, alt sınıfları din ile sömürebilmek için ama sivrittikleri kazık şu an içlerinde.. istanbul onu bel. bşk seçmedi mi? tüm istanbul burjuvazisi "adam öyle böyle ama iyi çalışıyor" demedi mi?...

  tarih bunları yazacak...
 • tek tek incelemek isteyenler için yardımcı olabilecek link.