• entrylerini severek ve beğenerek takip ettiğimiz yazarların, yurtiçinde mahrumiyet yaşayan bizleri de unutmayarak hareket etmelerini sağlamaya yönelik isteklerdir.

misal, eğer kendileri her gün, "youtube a erisimin engellenmesi" başlığına arama yaparsa, o gün youtube ile ilgili yurtiçinde yaşadığımız gelişmeleri takip edebilir ve o günlerde bir mahrumiyet yaşıyorsak youtube linklerini girerken bazı detaylara özen gösterebilir.
    biliyorum hem yorucu hem elem veren bir iş..
    her gün arama yapıp da "ahh acaba bugün de mi mahrum kaldılar, yazık" diye düşünmenizi ben de istemem ama acı gerçeklerle karşı karşıyayız.

sizden ricam, mahrumiyetin devam ettiği günlerde- ki çok sık oluyor kusura bakmayın- youtube linki verdiğinizde, video hakkında biraz daha detay bilgi girmeniz..
    böylece, izlemeden de, yüreğimizdeki o mahrum bıraktırılmış duygusunu biraz hafifletebilirsiniz.
    yoksa oturduğum yerde meraktan çıldırıyorum..

size, o muayyen günlerde youtube linki vermeyin demiyorum dikkat ederseniz..
    sadece biraz ruhumuzu okşayın, acımızı hafifletin.
    sizler avrupalarda, amerikalarda uygar ülkelerin usullerine alıştınız, unutabilirsiniz bizim ikide bir açılıp kapanan özgürlüklerimizi.

cümlelerime son verirken 13 mart 2008 youtube a erisimin engellenmesi hatırlatmasını yapmadan geçemiyorum.
    özgür günlere..sağlıcakla kalın.
  • gelirken bana kutu kutu animal pak, torba torba whey getirsinler.
    türkiyedekinin üçte biri fiyata, membağından.
  • bizi de yanlarına aldırsınlar. ne iş olsa yaparız abim! canım abim.
  • manti, sarma, borek gibi fantezilere girdiklerinde bize de bi tabak yollayiversinler; garibanlar da nasiplensin.
  • siparis getiriyorlarsa bizim icin, dehset bir ekstra para talep etmesinler.
    tamam kâr koyun anladik da, abartmayin lutfen.
  • "ülkemizi çok özledik", "gurbet hiç çekilmiyor", "vatan hasreti burnumuzda tütüyor" demesinler.. diyorlarsa ilk uçak/tren/otobüs/motorsiklet/vapur ..vs ile güzel yurtlarına dönüversinler.. gitmek isteyip de gidemeyenleri hasta etmesinler..
  • (bkz: yurtdisi)
  • toffifee, davidoff filtre kahve, bi'karton gitanes, iki de jack daniels getirdiler mi; antalya'da en kral oteli ayarlarım* kendilerine, öyle "yaz geldi çattı yer bulamadık, napacaz?, hanım tatil diye tutturdu.." falan filan diye düşünmesinler yani..

onlar bizi yurtdışında temsil eden gurbetçi kardeşlerimizdir, biz de onlar için elimizden geleni yapmak durumundayız icabında.

(bkz: sor bakalım türkler hakkında ne düşünüyor)
hesabın var mı? giriş yap