şükela:  tümü | bugün
 • taksim gezi parki protestolarini sosyal medya ve yabanci basindan takip edip, "simdi ıstanbul'da olmak vardi" diyen philadelphia sakinleri de, yarin bir araya gelip, cok ozel bir gune imza atacaklar!

  duyduk, duymadik demeyin! taksim gezi parki direnisi philadelphia destegi olarak yarin (1 haziran 2013) oglen saat 12'de love park'ta bulusuyoruz.

  bu da facebook sayfasi:
  protest ın solidarity with ıstanbul gezi parki occupiers - philly
 • en yakin zamanda california'da da gormek istedigimiz destekler.

  (bkz: san diego)

  (bkz: los angeles)

  (bkz: san francisco)
 • sanirim cogu organizasyonun listesi ve ortak facebook grubu bu facebook sayfasinda. herkese ulastirilmasi gereken bir sayfa. katilin, katilttirin.
 • ann arbor michigan'daki soyle bir seydir.
 • londra saat 11 marble arch'ta buluşup speaker's corner a geçilecek orada slogan ve pankart serbest. daha sonrasında seprentine bar and kitchen karşısındaki bahçede sessiz oturma ve kitap okuma eylemi yapılacaktır. dolayısıyla kitap pankart vb.. şey getirmek elzem. ayrıca telefondan canlı yayın için ustream veya livestream sitelerine üye olmak gerekiyor.
 • kalbimiz, aklımızı istanbul'da olmasına rağmen kilometrelerce uzaktan elden geldiğince yapılabilecek yardımdır. tarih yazılırken olay yerinden uzakta olduğumuz için üzgünüz.

  şimdilik beyaz saray'ın dilekçe sayfasından türkiye'ye biber gazı ihracatının durdurulması için dilekçe verdik. 100.000 destekçi olursa beyaz saray resmi bir cevap vermek zorunda. ihracatı durdurmasalar bile olayı dünya gündemine taşımak için bir fırsattır.

  dilekçenin bağlantısı şurada:
  https://petitions.whitehouse.gov/…ght-free/rcwtfrbs

  buna ek olarak olayların protesto edilmesi için ayrıca bir bağlantı da şurada:
  https://petitions.whitehouse.gov/…l-turkey/zdgtgcdz

  üye olmak bedava. geçerli bir abd posta kodu ve email adresi yeterli. hesabınızı oluşturun. dilekçelere destek olun. 100.000'i bulalım. facebook'tan ve twitter'dan paylaşın.

  şimdilik jon stewart, rachel maddow'a haber geçtik. the young turks'e zaten facebook'tan epeyce talep olmuş.

  ertes gün de chicago konsolosluğu önünde olacağız. vira bismillah.
 • new york city deki gosteriler yarin occupy wall street direniscilerinin destegini alarak yapilacaktir.
  http://occupygezinyc.tumblr.com/
  ayrica aktivite baya baya legaldir.. cok iyi avukat ve basin destegide yanimizdadir...
  amac dis basinda daha fazla ses getirmek ki bunu cok guzel yapicaz.
  bekleriz.

  ayrica dahasi var

  1 haziran 2013 tarihinde, nyc de yapilicak aktivitedir...
  gerekli bilgi asagidadir.

  basın mensupları, uluslararası insan hakları organizasyonları ve new york halkı’na duyurulur;

  bizler new york şehrinde yaşayan sanatçılar, öğrenciler ve entellektüelleriz. istanbul gezi parkı’nı işgal eden dostlarımız ve kardeşlerimiz ile dayanışma içinde olduğumuzu göstermek için occupy wall street destekçileriyle beraber burada zuccotti park’ındayız. bu barışçıl bir etkinliktir. amacımız istanbul gezi parkı’nda düzenlenen halk protestosuna ve bunu takip eden erdoğan/akp hükümeti güdümündeki polis şiddetine halkın dikkatini çekmektir!

  27 mayıs pazartesi gününden bu yana her tür kesimden gelen istanbul halkı, şehrin en büyük parkı niteliğindeki gezi parkı’nın geniş kapsamlı yürütülen bir kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde alışveriş merkezine dönüştürülmesini engellemek, gezi parkı’nı ve içindeki ağaçları korumak amacıyla barışçıl bir direniş sergilemektedir. gezi parkı’nın yok edilmesi, hükümetin ardı ardası kesilmez bir biçimde kamusal kaynaklara el koymasının ve bunları özelleştirme çabasının bir başka örneği olarak görülmelidir.

  bu barışçıl işgalin başladığı üç gün öncesinden bu yana, türk polisi sürekli müdahale etmiş ve her müdahalesi bir öncekinden daha şiddetli olmuştur. çevik kuvvet polisi protestocuların çadırlarını ateşe vermiş, halkın üzerinde acımasızca biber gazı kullanmış ve ciddi yaralanmalara neden olmuştur.

  ve nihayet 31 mayıs günü polis, saldırılarına plastik mermi kullanımını ve dayağı da eklemiş, en az bir protestocunun ölümüne sebep olmuştur.

  bugün istanbul’da yüzbinlerce vatandaş akp hükümetinin neoliberal politikalarına direniş göstermektedir ve protestoculara yönelik acımasız saldırılar halen devam etmektedir.

  bugün yaşananlar, ülkemizdeki halk protestolarının devlet eliyle şiddete maruz bırakıldığı ilk olay değildir. daha çok kısa bir süre önce, türk polisi 1 mayıs protestocularını dağıtmak için mantık dışı bir güç kullanmış ve istanbul taksim meydanı’nda barışçıl göstericilere saldırmıştır. erdoğan hükümetinin barışçıl protestoculara karşı uyguladığı aşırı güç gösterisi, biber gazı ve plastik mermi kullanımı kabul edilemez, uluslararası insan hakları kriterlerine aykırıdır ve durdurulmalıdır.

  uluslararası camiayı türk protestocularının barışçıl bir şekilde toplanma ve kendilerini ifade etme haklarını kullanmalarını desteklemeye davet ediyoruz. aşırı ve gereksiz güç kullanıldığı yönündeki iddiaların bağımsız ve tarafsız bir şekilde soruşturulmasını, gücün keyfi bir şekilde kötüye kullanılmasında payı olan emniyet görevlilerinin cezalandırılmasını talep ediyoruz.

  #occupygezinyc

  (bkz: occupy gezi parki nyc)
 • amerika'daki öğrencilerin kurduğu bir grup: https://www.facebook.com/groups/399549056826700
 • bremen'deki yaklaşık 30.000 türk nerede dedirten başlık.