şükela:  tümü | bugün soru sor
  • en kolay ve ucuz yolu citibank üzerinden yapılan transferlerdir. gerekli olan şeyler bir adet citicard ve bir citibank atm'sidir.
  • avrupa genelinde internet bankaciligi uzerinden transfer sirasinda 'transfer ucretinin tamamini hesabimdan kes' demek alternatiflerine gore en ucuz yontemdir.

zira 1000 euro icin ornegin fortis 9 euro islem ucreti almasina karsin, olur da paylastir derseniz fortis 4.5, garanti bankasi ise ~15euro "islem ucreti" alir.
  • ucuz bir yolu kesinlikle yoktur. ozellikle abd'den turkiye'ye para transferi yapmak icin paranizin nerdeyse %5ini gozden cikaracaksiniz. ayni parayi sadece bir yerden bir yere gecirmek icin o kadar para vermek de cidden koyuyor insana.
  • yakin zamana kadar abd citibak hesabindan turkiye citibank hesabina yaptiginiz yuksek miktarli transferlerden alinan 10 usd lik sabit bir ucret guzelligi varken, denizbankin citibanki satin almasi ile bu opsiyonda hayal olmustur.

daha iyisini bilen varsa beri gelsin.
  • bitcoin kullanılarak kolayca ve neredeyse masrafsız halledilebilen işlemdir.
  • avrupa'dan en ucuz yolu: (bkz: first remit)

ilk transferi zaten ucretsiz, promosyona 'initiate transfer'dan ulasilmakta.
    https://www.firstremit.com/…romotion=1stransferfree
  • wordpress temalı olmaması gerektiği kesindir.
  • (bkz: google wallet) gondereceginiz miktar emaile resim dosya eklenir gibi eklenir ve tek bir tusla gonderilir.
  • en kolay ve hızlı bir şekilde parayı bana ulaştırabilecek olan yöntem hakkında bilgiye ihtiyaç duyduğum hede hödö. bu konuda deneyimli olup bana yardımcı olacak yazar arkadaşların yardımlarını bekliyorum. yalnız bilale anlatır gibi anlatırsanız sevinirim *
  • (bkz: transferwise)

para gonderme isinin torrent'ini kurmus resmen adamlar.