şükela:  tümü | bugün
 • değerli dostlar başımız sağolsun. çok genç insanları, fidanları kaybettik. hepimizin sorumluluğu büyük. uzun zamandır bir çoğumuz edilgen bir şekilde, sorumluluktan kaçarak yaşıyoruz.

  hükümette olan partiye ve seçmenine yönelik çabanın boşa olduğunu düşünüyorum.

  çıkarı olan insan çıkarından vazgeçmez.

  tarihe havale etmek daha doğru olacaktır. tarih en güzel yargıda bulunacaktır.

  çabalarımızı, emeklerimizi, dayanışmayı büyütmekte, birlikte üretmenin, taş üstüne taş koymanın imkanlarını aramakta kullanmak daha doğru.

  şeytan algısı üzerinden yapılan anlatılar da insanları tembelliğe sürüklüyor.sorumluluktan kaçmaya sevkediyor. bu edilgen varoluş, maruz kalan bir cemiyet algısı doğru değil.

  bir sorum var. neden süleymancılar denen tarikat yüzlerce yurt sahibi iken bu ülkenin sayıları 20 milyonu aşan muhalif seçmenlerinin bu noktada bir girişimi yok?

  neden bu ülkenin evlatlarını bu tarikatlara bırakıyoruz. kabul edelim ki devleti yönetenlerin de çıkarları bu tarikatlarla bir. madem devlet sorumluluklarını yerine getirmiyor halk getirmeli.

  türkiye'nin geleceği olan çocuklarımıza siyasi, dini kaygılardan uzak bir yaşam alanı sunmak bizler için de bir hedef olmalı.

  ensar, türgev gibi vakıflara, süleymancılara, nurculara teslim olmamalıyız.

  bu tarikat belasından rahatsız olan herkes çocuğu olsun ya da olmasın çocuklarımızın barınmaları için bir katkıda bulunabilir. neden bekliyoruz?
 • döviz bozdurmaktır.
 • (bkz: çydd)
 • (bkz: #64402922)