şükela:  tümü | bugün
  • tilt pinball makinesi hatırlayan bilen vardır topu rastgele atarsınız nereye gelirse!!! başlığın aslı "adana'daki yurt yangınında tv'ye çıkan yetkili/sorumluların tilt makinesi gibi topu birbirine atması" olacaktı karakter sınırına takıldı malum. dün geceden bu yana tüm kanallara çıkan parti fark etmeksizin, yetkili, sorumlu fark etmeksizin ne kadar konuşan varsa ağızlarından çıkan cümleler şunlar: " gereken açıklama yapıldı, gereken araştırmalar yapılıyor, sorumlular cezalandırılacak, şu..şu..şu..kişi açıklamayı yaptı, gereken açıklamayı yapacağız, sorumlular araştırılıyor, sorumlular araştırılacak, gereken bilgilendirme şu kişi tarafından yapılacak, şu kişininde yaptığı açıklama gibi.." televizyona kim çıktıysa topu birbirine attı arkadaş! kim çıktıysa mide bulandırdı! kim çıktıysa boş..bomboş konuştu. bir kişide tutarlı bir açıklama yapıp halkı gerçekten bilgilendirdi mi? hayır koskoca bir hayır! bu çocukcağızların minicik bedenleri yandı, hayalleri, umutları, ailelerinin yürekleri yandı!! kelimeler yetmiyor bu acıları anlatmaya elbette. aslında hepimiz hergün yanıyoruz. türk gençliğinin geleceğini, hayallerini, umutlarını, aydınlık yarınlarını, ruhunu yakıyorlar bu zihniyetler! yine bu yazdığımı anlamayıp takım tutar gibi tuttuğu partisini savunup alt entrylerde bana saydıracak olan kıt zekalılar olacaktır.. sıradan bir insanım ben. ne bir partiye üyeliğim ne bir cemaate yakınlığım ne de herhangi bir lidere taparcasına sevgim bulunmaz. atatürk çocuğuyum, cumhuriyet çocuğuyum. ortada bir yanlış görüyorsam ölçerek, tartarak, düşünüp sorgulayarak görüşü ne olursa olsun herkesi eleştiririm buna chp'lisi mhp'liside dahil. iktidarından, muhalefetine, ana muhalefetine kadar hepsi boş konuşuyor ve türk gençliğini uçurumlardan, yangınlara sürükleyen tek şey hepsinin barındırdığı bu kaderci, bencil, vurdumduymaz, kara cahile denk zihniyetler bütünü.
  • başlığı önce "yurt yangınında tilt makinesi gibi olan sözlükçüler" olarak okuduğum ve bir yazarın bir grup yazara giydirdiği başlıklardan sandığım. daha sonra da "sözcü gazetesi" olarak algılayıp onlara giydiriyor hee dediğim.

    medyada böyle şeyler olmasının sebebi biatçıların kendi kafalarının çalışmaması. yurdun sahiplerini mi koruyacaklar yoksa ihmallere dikkat mi çekecekler bilmiyorlar. çünkü abilerinin, efendilerinin azarlamasından korkuyorlar.