*

şükela:  tümü | bugün
  • yurtdışından alınan apple ürünlerinin global garantisi artık türkiye'de geçmeyecek olması olacaktı başlık ama malum 50 karakter. simkart destekli olan ürünlerinin tümünün 1 yıllık olan ve uzatılabilen uluslararası garantisi artık türkiye'de geçerli olmayacakmış.ya parasını verip yaptıracakmışsın ya da uluslararası garantisi geçerli olan başka bir ülkeye gidince tamir ettirilebileceksin.onu geçtim burdan aldığımız bir ürün yurtdışında bozulup , orada yenisi ile değiştirilirse türkiye'ye dönüldüğünde onunda kayıt ettirilmesi mecbur olacakmış.

hayatımda duyduğum en saçma olay. bakalım yine kimlerin cepleri dolacak?zamanında ithal ürünlere extra vergi konsun diyenler vardı, ürünlerini daha geliştirmek yerine, bu haber onları fazlasıyla mutlu edecek gibi. tebrikler artık ürünlerinizin kalitesini dahada düşürebilirsiniz, nasılsa millet almaya mecbur.

link
  • artık ''yurt dışından amcam getirdi bu telefonu, orada 2000 tl'' gibi söylemleri duymayacağız sanırım. zira garantisiz telefona para yatıran aptaldır benim gözümde.

valla herkes vergisini ödesin. fazladır ve ya azdır ama ödesin. sonra o ödemeyenin ki bizim cebimizden çıkıyor. sadece yurt dışına çıkamıyor diye biri 2000 tl öderken diğeri niye 3000 tl ödüyor aynı ülkede yaşamalarına rağmen? şimdi gelecek amına koyduğumun evlatları vergiyi eleştirmiyor da şişmiş vergiyi ödememek istemeyeni eleştiriyor diyecek. bre amına koyduğum vergiyi eleştirsem ne olacak? bugüne kadar eleştirdikte ne oldu? madem vergiyi değiştiremiyorsun o zaman vergiden kaçmaya çalışanların önüne engeller koysunlar amk.
  • "ekranım çizildi diye verdim bedavaya yenisini verdiler mehehehhehe" diye gülenler düşünsün.
  • apple kullanıcısı değilim, ama olsaydım da çok da sikimde olacak olan karar olurdu. yurtdışına çıkart tamir ettirirsin, çıkan biri olur verir yine ettirirsin. 5000 tl'lik telefonu alıyorsan bir zahmet yurtdışına istediğin zaman çıkabiliyor ol.
  • bu apple'ın aldığı bir karar sonucu mu gerçekleşmiş, yoksa hükümetin böyle bir şeye kısıtlama getirme yetkisi var mı merak konusu olan uygulama.
  • çok afedersiniz s.kimde bile olmayan gelişme. bozulursa bozulsun. gerekirse çöpe atarım yine buradan telefon almam.
  • soyle bir ek de olan iptal.

"bundan böyle eğer bir iphone veya ipad ülkemizden satın alınmış ancak daha sonra yurtdışında apple tarafından değiştirildiyse, yeni cihazın garantisinin devam etmesi için mutlaka btk kaydının yapılmış olması gerekecek."

yukarida birileri "herkes vergisini odesin" demis.

ben turkiye'de 4000 tl odeyerek* bu telefonu aldim, ben yurtdisindayken bozuldugu icin ingiltere'de degistirdim, ve devlet bana diyor ki "tekrar vergi odemezsen garantisini kabul etmiyorum" oyle mi?

okey canim, gorursem soylerim.

bunun yani sira bana cok da mantikli gelmedi. uluslararasi garanti, apple'in kendi cani istedigi icin sundugu bir sey. turkiye'den aldigin urunun garantisi 2 yil mesela, bunu yurtdisinda da kullanabiliyorsun. cani istemese kullandirmaz yani. zaten yurtdisindan aldigin herhangi bir urunun turk yasalarina gore turkiye'de garantisi yok ki? apple'in kendi kurumsal politikasina nasil karisiyorlar cok merak ediyorum.

edit: ayrica bu sadece turk vatandaslarini ilgilendiren bir durum da degil. yani sen diyorsun ki turkiye'ye tatile gelmis ingiliz bir apple musterisinin telefonu bozuldu, ama telefonu btk'ya kaydolmadigi icin apple buna hizmet veremiyor. o adam o apple'i otturur, bana satarken uluslararasi garantisi var demediniz mi diye.
  • apple türkiye'nin mea bölgesinin tüm telefonlarına bakayım derken beyni patlatmasıyla alınmış doğru bir karar. gerçek sorunu olanlar için nispeten rahatlamış olur kuyruklar.

hastane koridoruna çevirdiniz yeminlen güzelim store'ları.