şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 2/16 ocak 2019 tarihleri arasinda başvurulabilecek sınav. 17 şubatta yazılı sınav yapılacak. bu konuyla ilgili belki birileri bir şeyler yazmıştır dedim ama büyük başarısızlıklar soz konusu ekşi'de bu konuda hiç bilgi yok. belki ilgilenen/ görev yapmiş veya halen yapmakta olanlar vardır bizi bi aydınlatın.
  • 17 şubat pazar günü ankara’da yapılacak olan eşimin de katılacağı sınav.

yurtdışında görevlendirilecek öğretmenler önce yazılı sınavı kazanıp daha sonra temsil yeteneği mülakatını geçmek zorunda.kazandıktan sonra neler olduğuyla ilgili maalesef bizim de pek bilgimiz yok.

internet üzerinden yaptığımız araştırmalarda ise inanılmaz bilgi kirliliği söz konusu.

umarım eşim sınavı kazanır ve sonraki süreçleri buradan sizlere detaylıca yazarım.
  • sınava girdim ancak sanırım güncel bilgiler sorularında fena tosladım hangi soruya baktıysam internette hepsi yanlış.

ilk baz istasyonu ulak

2020 yılında göndereceğimiz uydunun adı türksat 6a

evereste çıkan ilk kadın dağcı eylem elif maviş

2024 yaz olimpiyatları fransa

suriyelilere yardım komisyonu yada onun gibi bir şey cevabı halla bilmiyorum

2024 dünya kupası almanya

dünya finans kurumunun merkezi ya da ekonomi hatırlayamıyorum ama cevap isviçre

daha hatırlayamadıklarım var .

yani 2-3 tanesini bilebildim .

türkçe , tarih belki hatasız olabilir en fazla 1 hata .

çoğrafyada sıçtım kabul ediyorum 5 soru 2 doğru

eğitim bilimleri ve mevzuat kolaydı max 2 hata ama gel gör güncel yıktı geçti.
  • ben hayatımda bu kadar saçma sapan soru görmedim. sınava ben girmedim ama az önce soru ve cevaplar yayınlandı.

en komik olanı bu soru geldi bana;
    “2018 yılında nepal yönünden everest’e tırmanan ilk türk kadın dağcı kimdir?”

yaa arkadaş tırmanan kadının anasına babasına sorsan hangi yönden ya da taraftan tırmandığını bilmez. amaç everest’e tırmanan kadını sormaksa düzgünce sor. ilk tırmanan kadın dağcı eylem elif maviş. fakat nepal yönünden( bakın burası önemli) tırmanan ise gülnur tumbat.

kardeşim ayrı ayrı yerden çıkmayın şu dağa, sonra güncel soru kalabalığı olarak beynimize yer ediyor.

bu arada, sınava girenler bilgi verirse, sevinirim. yalnız cevapları direkt vermeyin nepal yönünden yazarak verin!!!
  • sorular

hayatımda girdiğim en ilginç sınavdı. resmen calışmayın, hasbelkader güncel bilgileri tutturun demişler.